Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ugyan annyiszor lélegzünk be,...

Bromkrezol kérdése:

Ugyan annyiszor lélegzünk be, mint ki életünk során?

Figyelt kérdés
Ha születésünket követően belégzéssel kezdjük az életet, és mikor meghalunk utoljára kilélegezzük a levegőt, akkor a belégzések és a kilégzések száma azonos lesz??
2011. júl. 23. 21:07
1 2
 1/12 anonim válasza:
Érdekes!! :D nem tudom
2011. júl. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 ToXeN ***** válasza:
100%
És ha 1 belégzésnyit 3 részletben szívok be, akkor azt mennyinek számoljuk? :)
2011. júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
én biztosan nem :D most 2x belélegeztem, csak aztán fújtam ki :)
2011. júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Igen... azonos lesz így be- és kilégzések száma...


Próbáld ki mondjuk 5 belégzéssel!

Belégzés-kifúj-be-ki-be-ki-be-ki-be-ki.


Látod? :-D



Az élet legfontosabb kérdése :-P

2011. júl. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az előbb említett esetek is mutatják, hogy ugyan felül lehet írni ezt a szabályt egy kis csintalansággal, de átlagos esetben igen. (Persze ha épp belégzés közben ér a halál, akkor nem.)
2011. júl. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gyakran előfordul, hogy boncolásnál felfújtak a tüdők, tehát levegővel teltek. Ez azt jelenti, hogy nem volt utolsó kilégzés. Így a válaszom a kérdésedre: NEM.
2011. júl. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Mindig ugyanannyi levegőt szívsz be, mint amennyit kifújsz, de van légzési tartalék, és ha nagyon kifújod a levegőt, akkor utána többet kell belélegezned. Ha futok, akkor több lépésben szívom be a levegőt, és egy nagy levegővel fújom ki az orromon keresztül. Szerintem biztos, hogy NEM ugyanannyiszor. A kifújt és beszívott levegő mennyisége viszont közel azonos szerintem.
2011. júl. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nem, mert amior megszületünk akkor rögtön belélegzünk, és ha amikor meghalunk, nem fújjuk ki a levegőt, hanem mondjuk fölrobban az egész testünk akkor a belégzések száma +1 el több maradt.
2011. júl. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Dejó :D Ez tetszik.

Én ezt nem darabra számolnám, inkább százalékra. Mert hogy ugye bevesszük a levegőt, aminek 20%-a Oxigén, és annak X%-át fel is dolgozza a szervezet.. Ez hosszútávon biztos sok lélegzetvételnyi levegőnek felel meg :) Valaki hozzáértő leírhatná, mennyivel kevesebb oxigént fújunk ki, mint amennyit beszívunk!

2011. júl. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szerintem biztosan nem:D Most az jutott eszembe pl halkan magamban röhögtem vmin, az sok pici kilégzés volt az orron...talán van aki érti mire gondolok:D szóval mivel azt kérdezted ugyanannyiSZOR-e, hát nem:)
2011. júl. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!