Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan hívhatnám fel a tudomán...

Hogyan hívhatnám fel a tudományos közösség figyelmét az elméleteimre?

Figyelt kérdés
Először is a Fullmetal Alchemist c. animében látható alkímiára, másrészt néhány saját elméletre. Nem tudom, kinek írjak, vagy hova és mit... pedig van néhány érdekes feltevésem.
2011. júl. 26. 12:20
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
A tudomány és a művészet kölcsönösen táplálja egymást, de ha már egy animét szeretnél a valóságba emelni, akkor inkább a Death note legyen az, szórakoztatóbb lenne.
2011. júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

Én fizikus vagyok. Először is a tudomány sosem merített és nem is meríthet a SCI-FI-ből, mert ahhoz az túl pongyolán kivitelezett. Egy UFO vagy akármilyen fejlett űrhajó elkészítéséhez, rengeteg mérnöki teljesítmény és természettudományos alap kell. Borzalmas sok kísérlet és kutatómunka után, próbálgatni kell és ez sok sok energia és tudományos munka, míg a SCI-FI világában papírmasé díszletek vannak és egy olyan mese, ami maximum ismeretterjesztő szinű.


Még nem rendelkezel megfelelő tudással, hogy képet alkoss arról, hogy bármilyen ilyen elmélet hogyan függ össze a valósággal, ha egyáltalán alkotható korreláció köztük. Az egyetemen lesz akkora tudásod hogy megszerezd és akkor tudni fogod, hogy a MTA megfelelő fórumaira juttathatod el az elméletedet. Vagy megírod nekem, de akkor dobj egy privit mert nem olvasom sűrűn a mailemet.

2011. júl. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

Megkérdezheted az írót is, hogy van-e valóság alapja annak amit kitalált. Itt a neve és címe:


Hiromu Arakawa

c/o Shonen-GANGAN magazine, SQUARE ENIX CO.

Shinjyuku Bunka Quint Bldg.

3-22-7 Yoyogi, Shibuya-ku

Tokyo, Japan, 151-8544

2011. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:

Szedd össze az elméleteket és dolgozd ki. Először is mindenképpen olvass utána a témának, nehogy kiderüljön, hogy más már megírta ezt. Az utánaolvasás azért is fontos, mert önmagában egy elmélet senkit nem fog érdekelni. Akkor lesz érdekes, ha be is tudod bizonyítani.

Na meg a másik dolog: hiába a te fejedből pattant ki az ötlet, ha más bizonyítja be, akkor az bizony az ő elmélete lesz. Szóval itt van még a nyár fele, ülj neki és bizonyítsd be az elméleted! Ha egyértelműen bebizonyítottad, akkor küldd el az mta megfelelő intézetének. Még az is lehet, hogy megválasztanak tagnak, ha tényleg sikerült valamit felfedezned :)

2011. júl. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást xDDDD Nekiülök még máma :D
2011. júl. 26. 13:30
 16/41 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem is várj még egy kicsit. Na jó, sokat. 3 indokom van. 1. te egy gyerek vagy. Az elnyomó társadalom nem veszi komolyan a gyerekeket. 2. ki kell dolgoznod az elméletet, és bizonyítanod is kell. Szóval igaza van az egyik elözö válaszolónak. 3. ha benyújtanád most a kész elméletet, minimum 50% hogy lenyúlják. És hijába lessz bizonyítékod hogy te tolgoztad ki, egy felnött szava a tied ellen. Mit gondolsz, kinek fognak hinni? Egy hasonló cipöben járó gyerek. 13F
2011. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hülyeség az ha FMA-el vagy bármi mással kapcsolatban valakinek építő jellegű gondolatai támadnak, jó filozofálgatni filmekről is, de a tudományos közösség figyelmét nem hiszem h felkeltenéd, olvasgass qvantum fizika témában, biztosan találsz ahhoz hasonló leírásokat amik benned felmerültek, sőt még részletesebben kifejtve.

FMA-ról pedig sztem keress rá pl fórumokra ahol szó van erről

2011. júl. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

"Az elnyomó társadalom nem veszi komolyan a gyerekeket."


:xD Na még találjatok ki összeesküvés elméleteket. Az jó ha gondolkozól valamin, de inkább a tudományt olvass és valós dolgokaon gondolkozz ne Henry Pottereseken, mert az magányos és depressziós személyiséghez vezet.

2011. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

Ne legyetek már ilyen negatívak! Egy 15 éves gyerek már nem annyira kicsi, lehetnek jó ötletei, és ha munkát fektet bele és nem túl bonyolult az ötlet, akkor ki is tudhatja dolgozni.

A gyerekeket bátorítani kell, ugyanis sosem tudhatjuk, hova fejlődhet még. De az biztos, hogy akinek letörik a lelkesedését kishitűségből, abból nem lesz semmiféle kutató - holott lehet, hogy ő lett volna az új einstein.

Szóval kérdező: állj neki a munkának, aztán meglátod, mire jutsz. Az se baj, ha nem sikerült néhány hét alatt befejezned, van még időd bőven. Csak csináld, ez a lényeg, azzal semmit nem veszítesz, de sokat nyersz mindenképp!

2011. júl. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Nincs szó semmilyen összeesküvés elméletröl. Csupán azt mondtam, hogy mi akármit is mondunk, hülyék vagyunk. Ezt bizonyítja a te válaszod is.
2011. júl. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!