Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan hívhatnám fel a tudomán...

Hogyan hívhatnám fel a tudományos közösség figyelmét az elméleteimre?

Figyelt kérdés
Először is a Fullmetal Alchemist c. animében látható alkímiára, másrészt néhány saját elméletre. Nem tudom, kinek írjak, vagy hova és mit... pedig van néhány érdekes feltevésem.
2011. júl. 26. 12:20
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Az "elnyomó" társadalom azért nem veszi komolyan a gyerekeket, mert a gyerekeknek még nincs akkora rálátásuk a dolgokra, hogy komoly tudományos munkát végezzenek. Persze ettől még neki lehet állni kidolgozni az elméletedet, lehetséges, hogy van benne valami, aminek értelme van. Aztán az évek során, ahogy egyre többet tudsz, vagy rájössz, hogy hülyeség, vagy tovább finomítod. Egyetemen aztán kari TDK, országos TDK, be kell mutatnod különféle bizottságok előtt, és ott rávilágítanak a hiányosságokra. Ha azokat is kijavítod, onnantól még pár helyen bemutatod, és ha már mindenhol azt mondják, hogy rendben van, na akkor lehet publikálni valamelyik szaklapban. Onnantól, hogy publikálva van, hivatalosan is a tudomány által elfogadott elméletté válik. Ehhez azonban hosszú út vezet.
2011. júl. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
A tudomány soha nem táplálkozik irodalomból. Fordítva szokott előfordulni. Pl a fizika le tudja írni a világot képletekben. olvasgatnod kellene többet ebben a témában ha amúgy is érdekel.
2011. júl. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kortól függ. :) ha egy gyerek le tudja írni képlettel a bizonyításait és abban nincs hiba akkor úgyanúgy elfogadják, mintha felnőtt lenne. de zsenik között is ritka h 13-15 évesen már ilyen bizonyításokat írkálnának, szóval nem ritka.

Az érdekes felvetésekről pedig filozofálgatni ellehet olyan emberekkel akiket érdekel a téma, de ha nem foglalkozik napi 8 órában fizikával, kétlem h le tudná írni a bizonyítást a tudományos szférának elfogadható nyelvezettel.

2011. júl. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Az nem gond, ha valaki a filmekből kölcsönöz ihletet, láttam régebben egy filmet az egyik ismeretterjesztő csatornán, ahol bemutatták ezeket az eszközöket (és emlékeim szerint voltak közöttük gyakran használtak is, csak a találmányokra nem emlékszem :().


13:52-nek igaza van, nem az a gond, hogy gyerekek vagytok, hanem az, hogy 13-15 évesen még csak karcoljátok az igazi fizikát, kémiát, matematikát, biológiát. Nem vagytok még birtokában a szükséges tudásnak.

2011. júl. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
Olvastam már elég sokat... Lehet, hogy nem elég, de napokat bújom a Wikipédiát. Képletekben sosem voltam jó, de ha valamit szavakkal le lehet írni, azt megértem. A világ születéséhez is van néhány ötletem, de az még tényleg nincs összeszedve.
2011. júl. 26. 14:02
 26/41 anonim ***** válasza:
6%
13:52 férre értettél. Természetesen egy gyerek nem ér fel egy fizikussal. Én arra céloztam, hogy ha van egy zseni, az a bizonyos 1%, akinek sikerülne kidolgozni egy ilyen elméletet, és helyes lenne, akkor szinte biztos hogy semeddig sem jutna el vele. Amint meglátnák az életkorát, már el is van döntve, hogy téved. El sem olvassák, már megy is a süjjesztöbe.
2011. júl. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Ez szomorú... és szerintem igaz is :(
2011. júl. 26. 14:19
 28/41 anonim ***** válasza:

Azért én megemlíteném hogy a hard sci-fi könnyen képes inspirációul szolgálni a tudomány számára. Nem hiába hívják a geoszinkron pályát Clarke-pályának is. (Arthur C. Clarke után, aki 1945-ben vázolt fel egy ilyen rendszert egy művében)


Az olyan "sci-fi"-skedő illetve fantasy-skodó alkotások, mint a FullMetalAlchemist ilyen értékét azonban több mint jogos megkérdőjelezni.

2011. júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy az uccsó mondta. Pl tudtátok hogy az elsö számítógépeket a Star Trek ihlette?
2011. júl. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
'uccsó', az nem baj, hogy a legelső startrek előtt már voltak számítógépek? 1. startrek 1964. (Neumann 57-ben halt meg..)
2011. júl. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!