Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet megállapítani,...

Hogy lehet megállapítani, hogy egy kerítésben van-e áram?

Figyelt kérdés

Gondolok itt elektromos kerítésre.

Honnan lehet megtudni, hogy vezetnek-e benne áramot?

Gondolom nem jó megfogni, és meg lehet tudni valahogy készülék nélkül, hogy megy-e benne áram?


2011. júl. 31. 12:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
fázisceruza?
2011. júl. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Hát készülék nélkül nem igazán, de egy iránytű ha még nagyon keveset is, de kitér a közelében. De ahogy írták, a fázisceruza a legjobb megoldás.
2011. júl. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
36%

tegyél rá egy pokrócot és mássz be. szögesdrótnál is működik

egyébként valami vékony rézdrótból csinálj egy 2 cm sugarú tekercset aminek a két végét tedd a kerítéshez (itt egyébként nem fog nagyon megártani, ha kesztyűt veszel) és tarts oda egy iránytűt. ha az iránytű elmozdul akkor van benne. ha nem akkor is lehet

2011. júl. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
basszus az iránytűt én akartam először XD
2011. júl. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ha azt látod, hogy a kerítésdrót szigetelő anyagra van kifeszítve, akkor már gyanús lehet!

Ha beton vagy vas oszlopon van, akkor kizárt dolog.

2011. júl. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Az iránytűt nem tudom, váltakozó feszültségre nem hiszem hogy reagál. A fázisceruzával meg óvatosan, általában max. 250 voltot bírnak, ha a kerítésben feltranszformált fesz van, kínos lehet. Vannak érintés nélküli fázisceruzák, elektronikus kütyük 1kV-ig.

"Mekgájver" megoldás hirtelen nekem sem jut eszembe azon kívül, hogy vascső letámaszt és nekilök a kerítésnek. :))

2011. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
keress rajta egy táblát "vigyázz megbasz" felirattal.
2011. júl. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha csak állatok elleni villanypásztor, ahhoz hozzá is érhetsz nyugodtan, csak megcsíp egy kicsit, nem veszélyes. Ennél erősebb áramot tudtommal tilos kerítésbe vezetni. Ha meg az a kerítés más telkét veszi körbe, akkor tartsd távol magad tőle, és tutira nem lesz baj. Miért is kellene neked más kerítését fogdosnod?
2011. júl. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
Hát mondjuk megmarkolod...
2011. júl. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Ki van írva.
2011. júl. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!