Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Pislákoló, mozgó, piros tárgy...

Pislákoló, mozgó, piros tárgy az égen éjszaka. Mi lehetett ez?

Figyelt kérdés

A múltkor láttam egy érdekes jelenséget az égen. Kb. négyszer olyan nagy volt, mint a legfényesebb csillag. Pirosas narancssárgás színe volt. Véletlenszerűen aludt el és gyulladt ki újra. Valamikor erősödött a fénye, valamikor gyengült.

Elkezdett nagyon lassan felfele menni, alig észrevehetően, utána pedig oldalra. Végül olyan gyenge lett a fénye, mint egy halvány csillagnak és eltünt.

Kb. olyan magasan lehetett mint egy repülő, tehát a légkörben volt. 20-25 másodpercig lehetett látni.


Mi lehetett ez?


2011. aug. 24. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Idegen hajó. (UFO)
2011. aug. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
ISS: Nemzetközi Űrállomás?:) A múltkor Magyarország felett is lehetett látni.(Azt hiszem augusztus 13.)
2011. aug. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az űrállomás egyenesen megy, ez fel és oldalra ment. Az űrállomás fehér színű és nem pislog így, csak elhalványodik.
2011. aug. 24. 22:53
 4/10 anonim ***** válasza:

Ma én is láttam hazafelé.

[link]

2011. aug. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Biztos mozgott? Csak mert ha sokáig nézünk egy csillagot, az előbb-utóbb úgy látszik, mintha elmozdulna. A múltkor a párom szólt, hogy nézzek fel, ott megy valami műhold. Megnéztem, de egy nagyon erős fényű, nagy csillag volt és nem mozgott az sehova. A párom esküdözött, hogy de, ő látja, hogy nagyon lassan mozog. :) Nagyon becsapós ez. De lehetett tényleg egy műhold, vagy űrállomás. Az szokott lassan elhalványodva eltűnni.
2011. aug. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mozgott, egy villanydróthoz viszonyítottam. Hát én még sose láttam ilyen műholdat... :)
2011. aug. 25. 13:11
 7/10 anonim válasza:
Ugye hogy ugye. Ezek szerint nem zakkantam meg. :) Én is láttam egy ilyet, még régen... és mai napig halván lila gőzöm nincs, mi az.
2011. dec. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tsirche ***** válasza:
A légköri turbulenciák miatt a pontszerű csillagok is "bemozdulhatnak", akár szabad szemmel is, főleg ha közel vannak a horizonthoz, de városban a házak felett átnézve bármi képes bemozdulni a kibocsátott felszálló meleg levegő miatt.
2012. jún. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tigris9898 válasza:
sziasztok lehet hogy a black knight-ot láttátok mert ugyan ezek a tulajdoságai elméletileg 13000 éve itt kering a földünk körül és nem tudják honnan jött itt van egy link is hozzá [link]
2014. júl. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az is lehet, egy drón volt..
2016. febr. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!