Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan hely a földön...

Van olyan hely a földön szerintettek ahol még nem járt ember? és ha van akor hol?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a Mariana-árok legalján még nem járt.
2011. aug. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Első:

[link]


Szerintem nincs olyan hely, ahol ne járt volna már valaki.

2011. aug. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg olyan hely van még... az óceánok mélye, eddig fel nem fedezett barlangrendszerek vagy barlangágak. Vagy vannak olyan helyek, mint pl a dzsungel, amiben hiába jártak már emberek, egyrészt folyamatosan változik, másrészt az igazi sűrű esőerdőkben pár méterre átcsörtethet az ember mellett valami úgy, hogy nem látja, mi volt az. Vagy akár a zordabb vidékek, mint az Antarktisz. Ugyan jártak már rajta feldedezők, kutatók nem egy alkalommal, de a kontinens nagy része még mindig érintetlen, legfeljebb műholdképek vannak róla..
2011. aug. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit értesz "hely"-en. Ha egy kontinenst, akkor nyilván nincs. De ha pl. egy szigetre gondolunk, akkor rengeteg zátony-, szikla-, korallsziget létezik, amiről tudunk ugyan, de nem léptünk rá.

Szárazföld belsejében sok-sok négyzetkilométer lehet a nagy kiterjedésű lakatlan területeken: sivatagok (Szahara, Góbi, Kalahári), jégmezők (Grönland, Antarktisz), nagy területű erdők pl. Kanadában, Szibériában, az Amazonas-medencében, Borneón és még sorolhatnám.

Ha pedig egy négyzetméterre gondolunk, akkor még Magyarországon is sok ilyen "hely" van.

2011. aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.
2011. aug. 28. 12:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
ausztrália is sivatagos, a 12% -án nem járt még valaki. de ezt 10 évvel ezelőtt hallottam!
2011. aug. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Sajna nem tudom, még nem jártam arra
2011. aug. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Mindenhol van ilyen hely. Pontosan ott, ahol te éppen most vagy, ne járt még senki.
2011. szept. 1. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Tiszabő?
2011. szept. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Természetes, hogy ahová nem tudunk bejutni, ott nem is voltunk még... Barlangok, óceánok, föld alatti járatok, amikbe beférnénk, de nem tudjuk, hogy ott van. Sokat ilyenből még fel sem fedeztek, ezért nem tudunk odamenni!
2011. szept. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!