Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Földön élhetett-e civilizáci...

A Földön élhetett-e civilizáció az ember előtt?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 16:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Hát ööö, elméletileg lehetséges, bár jelenlegi ismereteink szerint technológiai civilizáció (értem ez alatt, hogy építkeztek, vagy egyáltalán alakítottak a környezetükön) nem voltak.


Igazából ebből a tekintetből a dinoszauruszok voltak a legfejlettebb élőlények, viszont az ő testfelépítésük jóformán lehetetlenné tette bármiféle építkezést, vagy feltalálást.


Viszont az intelligencia szintjüket nem ismerjük, ellenben egy T-rex agymérete többszöröse lehetett az emberének, nagy eséllyel használta is valamire :)


Igazából akár építkezhettek is volna, mert 60 millió év távolságból az emberi civilizációból sem fog maradni egy porszem sem :) Csak nézd meg mondjuk a második világháborús erődöket a dzsungelben. Alig 50 év távlatából már romokban hevernek. A római, egyiptomi kori romokból se sok maradt, pedig azok 2-5000 évesek csak. Ahhoz képest a hatvan millió év, amikor nem csak eltemetődnek, hanem földtektonikai mozgások is történnek, nem hinném, hogy sok minden maradna a mai épületekből.


De ettől függetlenül a testfelépítésük ennek ellentmond :)

2010. nov. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Szerintem nem, de nem kizárt.
2010. nov. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem hinném.


Nem találtunk olyan lényeket, vagyis azok kövületeit, amik elég fejlett aggyal rendelkeztek volna.


Ha elég sok idővel előttünk éltek, akkor a földi nyomaikat tényleg elmoshatta az idő, de ahhoz szerintem több százezer év kell. Egyes piramisok már jóval túl vannak az 5000 éven, és még mindig szilárdan állnak. Szerintem még jó pár ezer évig megmaradnának.

A mezopotámiai toronytemplomok is megéltek már pár ezer évet és azok sem úgy néznek ki, hogy mostanában el akarnak tűnni.

Egyes barlangrajzok pedig közel 30 ezer évesek. Ezek sem tűntek el az évezredek alatt. Őskori sírokat is találunk időről időre, amik szintén több tízezer évesek.


Ha az ember most hirtelen kihalna, még több tíz, vagy százezer évig maradna nyomunk. Szerintem az útjaink és a nagyvárosaink maradnának fenn legtovább.

Nem beszélve a műholdjainkról, űrállomásunkról, a Holdon hagyott vackainkról, amik ítéletnapig ottmaradnak ahol vannak.


Persze kis szerencsével is évmilliók múlva követne csak minket új civilizáció, ami képes lenne megérteni, hogy valamikor mi is voltunk.

2010. nov. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Igen éltek. Pl Óriások. Itt a bizonyíték.


http://www.youtube.com/watch?v=B-8bVEIVUh8

2010. nov. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ugye csak viccelsz?


Mert ha nem, akkor sem baj, hogy komplett hülye vagy, de legalább ne reklámozd.

2010. nov. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

simán élhettek és azért nem találjuk őket mert elmentek!!!

CSillagkapu : Ősök itt is éltek és nem hagytak hátra semmit csak az emberi élet csíráját:):):):)

2010. nov. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Gyakorlatilag 200 000 áv múlva minden nyom megsemmisül ami az ember nyomai után maradna, a rádióaktív sugárzás is. Indiában leíarták, hogy voltak nagy fényerejű fegyverek, pont mint a mai atombomba és lásd találtak a brit szigeteken olyan régi építményeket melyeken megüvegsedett a talaj, tehát atombombára utaló jel volt. A marson is találtak arcokat, piramisokat városokat stb. Simán lehetett élet a földön előttünk csak nem tudunk már róla.
2010. nov. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Milyen városokat a Marson? O.o Na ezt honnan szedted? :D
2010. nov. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Kedves "Kis Tamás Zoltán " igen vannak arcok, piramisok, városok stb-ik a marson hisz én is ott lakom te földlakó és ezt az üzenetet is innen küldtem neked a Marsrol.
2010. dec. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Igen léteztek Óriások! Meg küklopszok meg kentaurok meg hableányok-hablegények meg Tom Cruise meg meg E.T. aki később hazatelefonált és elment majd utána elment a TESCO-ba is venni egy kiló kenyeret.
2010. dec. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!