Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi metanol, glikol, vagy...

Mennyi metanol, glikol, vagy fenol szükséges ahhoz, hogy meghaljon egy ember?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék megölni senkit, magamat sem, csak kíváncsi vagyok, hogy mennyire erős mérgek ezek? Azt tudom, hogy ezek közül a metanol a legerősebb...de mégis mennyire?


15/F


2011. aug. 30. 21:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

ahogy előttem is leírták a metil alkohol nagyon mérgező,de mivel te látom nem megölni akarod az embereket vele,egy kis elsősegély:

itass vele egy jókis pálinkát,vagy bármilyen szeszes itatlt ha metanolt ivott(ez nem vicc).Mivel a szervezet azt kezdi el előbb feldolgozni amit ismer,ezzel növelve az esélyt a túlélésre

2011. aug. 31. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
100%
Igen van: a neve cián. Abból elég néhány mg és vége. Már Napóleon is tudta, csak rosszul harapott rá a cián kapszulára a száműzetése alatt és hívei időben megmentették.
2011. aug. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
100%
Amúgy keresd az aromás anyagokat (benzol). Azok biztos halálosak, vagy a szénhidrogéneket (hosszabb távon már a gőze is halált okoz). Nekem a papám egy összeszerelő üzemben dolgozott (nem ismertem mert rég halott volt mikor már tudatossá váltam kb26 éve halottvolt) 18 éves korától és 42 éves volt amikor meghalt rákban. Nem feltétlenül kell gyorsan ölő méreg csak hosszútávon legyen káros!
2011. aug. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nikotin, D-tubokurarin. Még ital sem kell hozzá, elég néhány cseppet a bőrre cseppenteni.
2011. aug. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"Már Napóleon is tudta, csak rosszul harapott rá a cián kapszulára a száműzetése alatt és hívei időben megmentették."


Mindig vannak ilyen nagyokosok akik hallottak valamit amit aztán össze-vissza kevernek másvalamivel.


Napóleon esetében arzénmérgezést gyanítottak, az volt egyébként a kor slágere.


A ciánt 26 évvel a halála előtt fedezték fel, tehát egy viszonylag fiatal vegyület volt. Egyáltalán nem létezett még "cián kapszula", valószínűleg még közismertté sem vált addigra a vegyület.

2011. aug. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Tom Benko ***** válasza:
100%
A legerősebb méreg forrásaim szerint a botulotoxin, haálos adagja ~1,5pg.
2011. aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A különösen veszélyes mérgeknek nemcsak azokat a mérgeket tartják annak, amik nagyon mérgezőek, hanem azokat is, amik nehezen felismerhetőek, mert könnyen összetéveszthetők más, élelmiszerként használt anyagokkal. Pl. a metil-alkohol (metanol, faszesz) ugyanolyan ízű mint az etil-alkohol (etanol, borszesz), sőt még valamivel „lágyabb“, vagyis jobb ízű. Szintén az oxálsavnak az íze olyan mint a citromsavnak, itt is valamivel „ lágyabb“ az íze. A glikolnak meg édes-alkoholos íze van, senki sem mondaná rá az íze alapján hogy méreg, inkább szeszes italok ízesítésére szolgáló alapanyagnak gondolná.
2011. aug. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

úristen..ennyi mérgező cuccot :o érdekes dolgok, köszönöm...


Nekem nagyon tetszik ez a téma. Érdekes, és sok új dolgot meg lehet tudni...

Mindenkinek (Y).

2011. aug. 31. 19:45
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

metanol:nem biztos ,hogy halálos lehet csak vakság lesz a vége.

fenol:savas kémhatású,rákkeltő

glikol:oxálsav mérgezés,megvonja a kálciumot talán ugy öl.


a mérgezéses halál általában a legszörnyűbb kínhalál.főleg ha félresikerül,és az illető félmunkát végez.inkább akkor már a vonat vagy bármi más.

2011. szept. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
58%
ha biosz kémia szakos nem tudja mi az az ld50, az lehet tényleg nem b-k. szakos hanem öngyilkos jelölt.de a mérgeket ilyen célra tényleg ne!
2011. szept. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!