Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hűtőszekrény hatásfok növelés...

Hűtőszekrény hatásfok növelés őrült ötlettel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy őrült fizikushallgató vagyok, és a múltkor megnéztem, hogy a hűtőm 1 kWh áramot fogyaszt naponta. Úgy is hogy gyorsan visszacsukom mindig az ajtót. Jó lenne lenyomni ezt...


Öreg jószág és nem is a sajátom , szóval alaposabb sufnituning nem lehetséges.(ha az lenne, tennék még rá körbe valamilyen szigetelést, hogy jobban bent maradjon a hideg...)



De arra gondoltam, hogy mivel a kompresszoros hűtő tulajdonképen egy hőszivattyú. A hőszivattyú hatásfoka a hidegebb és melegebb térrész -a hőleadó rács és a szoba- hőmérséklet különbség csökkentésével javul. Mindig javasolják hogy tegyük a hűtőszekrényt egy hideg helyiségbe.


A hűtő hidegebb helyre való rakása nem megoldható egy garzonlakásban. de arra gondoltam, hogy a hőleadó lemezt (hátul azt a fekete rácsot, ami működés közben felforrósodik) aktívan hűtve egy ventillátorral nem bírna felforrósodni. A hűtő motor fogyasztását, vagy a hőleadó hőfokát figyelve kapcsolnám a ventillátort egy relével.(A vezérlő elektronikát meg birom oldani úgy hogy nem kell a hűtőt magát megpiszkálni)


A kérdésem az lenne, hogy valaki csinált e már ilyesmit, vagy valamilyen moddingot a hűtővel spórolási célból, és milyen eredménnyel?


2011. szept. 2. 18:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyári melegben magasabb a havi villanyszámlám, mint bármelyik hideg hónapban. Pedig télen többet megy a tv, a világítás, a számítógép. Egyértelműen a hűtő a ludas. Ilyenkor nyáron hallom, hogy sűrűbben kapcsol be, pedig nincs többször nyitogatva. Úgyhogy biztos, hogy számít a külső hőmérséklet.
2011. szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kis fogyasztású ventillátorok vannak. És az a kis légmozgás sokat számít. Szerintem működhet. :)
2011. szept. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Tom Benko ***** válasza:
100%
Elvileg működhet, de lényeges, hogy a ventilátor által megmozgatott légtömeg lehetőleg minél nagyobb részben érintkezzen a hűtőlemezzel. Vegyél példát a számítógép-processzorok hűtéséről.
2011. szept. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
94%
Hatásfok növelés: télen ki kell rakni a hűtőgépet kültérre (terasz), ki is lehet kapcsolni. Más évszakban pedig olyan hűtőt kellene használni, aminek az ajtaja nem az oldalán, hanem a tetején van, így az ajtónyitás nem okoz akkora veszteséget. Van ilyen, de nem terjedt el a sok kényelmes és lusta felhasználó miatt és mert több helyet foglal. A ventillátor szerintem teljesen hibás ötlet, ellenkező esetben használnák a gyártók.
2011. szept. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"használnák a gyártók"

Amiért szerintem nem használják: plusz zajforrás, és alapvetően nincs rá szükség, általában nem éri meg. A régi hűtők idejében még olcsóbb volt az energia, most meg már takarékos hűtőket gyártanak. De a régi hűtő mai áramdíjjal, egyetemista keresettel már más tészta. :)

2011. szept. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Hát itt pont a régi hűtő mai áramdíjjal a helyzet.

ventillátorokból van elég csendes és kis fogyasztású, már kinéztem. szerintem a közeljövőben megépítem a kütyüt és beszámolok.

2011. szept. 3. 20:06
 17/19 A kérdező kommentje:

ja, mellesleg a légkondi is hasonló jószág, mint a hűtő, és annak a kültéri egységében van ventillátor, szóval nem vagyok lökött. Csak hűtőnél azt gondolta a gyártó, hogy olyan kicsi hőleadáshoz egy passzív hűtésű hűtőborda lemez is elég...


De a lényeget megtudtam, senki nem csinált ilyet előttem...

2011. szept. 3. 20:10
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Wow te tényleg őrült vagy!!!
2011. szept. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Szerintem jó ötlet, kíváncsi lennék az eredményre. És persze ahogy a legtöbben hasznájuk, konyhába bezsúfolva, esetleg szekrénybe beépítve a hőleadása csökken.
2013. júl. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!