Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A folyadék tényleg összenyomha...

A folyadék tényleg összenyomhatatlan?

Figyelt kérdés
Pár válasz után konkrétan megírom,mire gondoltam.De várok,miket írtok :)
2011. szept. 3. 12:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ugye,hogy lehet a kérdésre válaszolni....Nem pedig azon lovagolni,amiről amúgyis írtam,hogy lehet,nem úgy van...
2011. szept. 3. 15:55
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem lovagolunk ezen, felvetődött valami, és megtárgyaljuk. a gyik nem arról szól hogy a válaszolók kinyalják a kérdező seggét, úgyhogy állítsd le magad naccságosúr!
2011. szept. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Azért a fekete lyukak teljesen más téma. Ha abba kerül valami folyadék nem marad meg abba a formában, hanem szétesik atomoknál is kisebb darabokra.
2011. szept. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Felvetődött egy olyan dolog,amihez már eredetileg is odaírtam,hogy lehet tévedek.Nem szó szerint,de odaírtam!Nem ez volt az eredeti kérdés.Én ha nem tudok egy kérdéshez érdemben hozzászólni,hallgatok,és nem az olyan dolgokról beszélek,amiről tudni lehet,hogy nem biztos,valós állítás.

Ennyit erről...

A másik meg,direkt kértem mindenkit,helyesen írva,érthetően,hogy a kérdésre válaszoljatok.Pár embernek ezt sikerült felfognia (nekik köszönöm!),de nem mindenkinek...

Mégegyszer leírom,ide csak az írjon,aki szerint a folyadékot össze lehet nyomni,vagy aki szerint nem......Köszönöm!

2011. szept. 3. 16:59
 15/19 anonim ***** válasza:
Valamelyest összenyomható - de egy bizonyos határon túl ha összenyomod, akkor már nem folyadékként viselkedik. Először szilárd anyag lesz belőle, aztán a molekulák fizikai vagy kémiai átalakuláson esnek át (pl. grafit->gyémánt), majd az atomok is elkezdenek összeolvadni. Ahhoz azért már elég nagy nyomás kell...
2011. szept. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"A másik meg,direkt kértem mindenkit,helyesen írva,érthetően,hogy a kérdésre válaszoljatok.Pár embernek ezt sikerült felfognia (nekik köszönöm!),de nem mindenkinek..."


itt csak a te felfogásoddal van gond, mert nem érted meg, hogy leszarom hogy mire kérsz meg, és mire nem. Viszont nem kezdtelek el sértegetni, sőt, az általad helyesnek vélt elmélet mellett kezdtem érvelni, úgyhogy nem értem miért sírsz.

2011. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ezt e kérdést inkább úgy mondanám, hogy mekkora nyomással mennyire lehet valamilyen folyadékot összenyomni. Végső soron akár fekete lyukká is össze lehet nyomni bármilyen folyadékot (de ekkor már rég nem a hagyományos folyadékról lesz szó, mert mondjuk úgy, hogy közben átmegy egy-két halmazállapot változáson is ahogy a nyomást növeljük).
2011. szept. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kedves 19:33....

Ha szerinted is összenyomható a folyadék,akkor miért nem álltál meg ott,hogy összenyomható,és kész.Miért kell okoskodnod pluszban?Nézd meg,pl a 17:10-es vagy a 21:23-as válaszoló megválaszolta a kérdést,és kész.Lehet,hogy Ők sem értenek egyet az általam leírtakkal,de megválaszolta a kérdést,és jónapot.

Te viszont.....na mindegy,nem minősítelek.

Ezt a kérdést én tettem fel.Én azért jövök ide,hogy a válaszokat elolvassam,de te azért,hogy kioktass arról,amiről már eleve írtam,hogy lehet tévedek!És mivel te sértődtél meg,nem én...ezek szerinte neked savanyú a szőlő...Ilyen megjegyzésekkel ne is gyere ide...Mert leszarom a válaszodat innentől kezdve!Többet neked nem írok,mert magad minősíted az idétlenségeiddel...No comment!

2011. szept. 3. 21:42
 19/19 anonim ***** válasza:
71%

hehe, nem akartam válaszolni már erre a reakciódra, de azért mégis megteszem, mert látom még mindig tévedésben vagy: én nem oktattalak ki semmiről (csak a modorodról). én egy másik válaszoló hozzászólására reagáltam, de csöppet sem okoskodóan, egy kérdéssel nyitottam, leszögeztem hogy nem vagyok fizikus, és elmagyaráztam miért nincs igaza az én gondolkodásom szerint a másik válaszolónak.


mellesleg, nem szarhatsz le engem, mert én már leszartalak hamarabb na-na-na-na-nááá-nááá :P

2011. szept. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!