Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mivel magyarázható a függőlege...

Mivel magyarázható a függőlegesen megkövült fák kialakulása egymástól jól elkülöníthető üledékes rétegekben?

Figyelt kérdés

Már több ezer éves rétegekben sem "szabadna" találnunk ilyesmit, hiszen ez idő alatt elkorhadt volna, stb. A katasztrofizmus elmélete látszik beigazolódni... Vagy mégsem? És ha mégis, az csakis az Özönvízzel magyarázható?


polisztratikus képződményekről egy tanulmány (eng):

[link]



2011. szept. 9. 11:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerencséd van, mert egy másik kérdésnél már foglalkoztam a problémával. Válaszom idevágó része ez volna:


"Ez az állítás komoly nehézséget okozott nekem, mivel, ezeknek a fosszíliáknak az általánosan használt neve (polisztrata/polisztratikus fosszíliák) nem geológiai szakkifejezés. Ilyen címen kizárólag kreacionista oldalon találhatók meg. Kicsit több időt szánva a dologra, azért sikerült találnom forrásokat. Ezek viszont sosem beszélnek olyasmiről, hogy például a fák alja és teteje egymástól időben távol eső rétegekben volnának. Igazság szerint ez meglepő (vagy még inkább nem meglepő) módon a kreacionisták vélelmeihez hasonló módon alakultak ki. Vulkáni hamu által betemetve, part menti áradások, homokvihar által betemetve és hasonlók. Tehát ilyen fosszíliák több módon is képződhetnek (és képződtek), nem csak vízzel elöntés esetén. Így ez inkább egy globális katasztrófa cáfolatára jó bizonyíték, mint megerősítésére.

[link]

Sőt, még a szénképződés sem feltétlenül szokatlan az ilyen rétegekben, ha megvannak a szükséges katalizátorok.

[link] "

2011. szept. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm! sejtettem én, hogy van benne némi ferdítés.

Így tehát azok a rétegek, amelyeket a fa megszakít - közel egy időben rakódtak le, igaz? Létrejöhetnek egymástól ennyire eltérő rétegek egy és ugyanazon természeti esemény hatására (vulkánkitörés)?

Magyar nyelven nem találok szakirodalmat ezzel kapcsolatban?

2011. szept. 9. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!