Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi idő alatt bomlik le...

Mennyi idő alatt bomlik le egy ember holtteste?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 20:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
ugye nem csináltál hülyeséget?
2011. szept. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%
:))
2011. szept. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyban függ a körülményektől. Ausztriában például 20 éve találtak egy kb. 5300 éves múmiát, ami egy gleccserbe fagyva vészelte át az utóbbi évezredeket, de állítólag Chilében vannak 8 ezer éves testek is. 25-40°C-os, nagy páratartalmú levegőn, esetleg szennyvízben viszont nagyon felgyorsul a folyamat.
2011. szept. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2011. szept. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Haha, első XD


Utolsó, én azt kérdeztem, hogy a test mennyi idő alatt bomlik le, nem a csontváz.

2011. szept. 13. 14:50
 6/17 2xSü ***** válasza:
100%

A kérdés, hogy mit nevezel lebomlásnak. A csontváz a holttest része, és általában az bomlik le legkésőbb. Így a csontváz lebomlása tulajdonképpen megegyezik a holttest lebomlásának idejével, így a belinket kérdés megfelel a te kérdésednek.


Amúgy a belinkelt kérdésre adott utolsó válasz szépen leír mindent, amit lehet. (Nem csak a csontvázról van ott szó.)

2011. szept. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"a test mennyi idő alatt bomlik le"

Az is ott volt a linkelt válaszok között, de mindegy. :D

2011. szept. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Utálom, ha egy kérdést linkelnek be nekem, de mindegy :D
2011. szept. 13. 15:47
 9/17 2xSü ***** válasza:
78%

Más meg utálja, ha valaki úgy kérdez, hogy nem tesz erőfeszítést a válasz megtalálására. Számos kérdésre válaszoltam itt a gyakorikerdesek.hu -n, amire amúgy nem tudtam a választ, de a Google első találata segítségével megkapta, majd a második és harmadik találat megerősítette a választ. Mindezt 1 perc alatt.


Nincs magyarázat arra, hogy valaki 1 perc minimális erőfeszítés helyett miért képes várni akár egy napot is a válasszal, így sokan ostobaságnak tartják az ilyen attitűdöt. Márpedig nincs bosszantóbb dolog, mint az ostobaság, így mindenki előbb-utóbb kiakad az ilyen kérdésekre, és jelzés értékkel belinkel valamit, jelezvén, hogy kérdés feltevés illendő lenne legalább annyi időt szánni a kérdés megtalálására, mint amennyi időt szán rá a válaszoló. Elvégre a válasszal eltöltött időt senki nem fizeti meg a válaszolónak.


Röviden: Lehet, hogy utálod, hogy nem más végzi el helyetted a piszkos munkát, de ezt nem kellene hangoztatni, hanem legalább megköszönni, hogy valaki útba igazított a jó válasz felé.

2011. szept. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 2xSü ***** válasza:

* (javítás):

…kérdés feltevés *előtt* illendő lenne…

2011. szept. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!