Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizika egyetem elvégzése után...

Fizika egyetem elvégzése után milyen munkahelyeket lehet választani?

Figyelt kérdés

Érdekel nagyon a fizika, de nem tudom, hogy ha elvégzem az egyetemt utána mihez tudok kezdeni.

Minden álmom teljesülne, ha egy kutatóintézetbe kerülnék, de az még bizonytalan dolog, és ha mégse sikerülne akkor mihez kezdhetek? Egyáltalán mi szükségeltetik, hogy kutató legyek, mert azért mindenki mégse lesz az egy egyetem utá; fizika egyetem utan valóban csak tanári és kutatói állás van?


2011. szept. 12. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanári, de inkább egyetemen (pár %), kutató is lehetsz (~30%), vagy valamilyen cégnél méréstervező mérnök (~30-40%), vagy programozó, esetleg menedzser.

Én fizikus vagyok és kutatok.

2011. szept. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ertem,

Valahogy szeretnek beszelni onnel, irjon privat emailt nekem ha lehet, vagy valami elerhetoseget.

Elore is koszonom.

2011. szept. 12. 22:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is fizikus vagyok.

Kutatok, feszegetem a természet, a számítógép, meg néha önmagam határait. Méréseket automatizálok, aztán a sok giga adatból lesz egy töredék, amire szép grafikont lehet illeszteni. aztán abból angolul cikket írni. Az angollal semmi bajom, de fogalmazni nem szeretek. Látszik is mert nincs barátnőm.


Tanítás: Hát van a "fizikatanár" szak (mai rendszerben nem tudom hogy van...) amivel tanár lehetsz. Én kutató szakon voltam "fizikus" és ezzelis bekapcsolódik az ember a tanításba. Pl. laboratóriumi gyakorlatot vezetek, kb. azóta, hogy azt az órát én is megcsináltam ötösre. Jóban kell lenni a tanárokkal, és akkor síma az út a kutatáshoz meg a tanításhoz.


Arra azért készülj fel, hogy ez nem egy napi 8 órás munka, mint amit normál emberek csinálnak. Itt van olyan, hogy pl punnyadás van, mert bénáznak a hivatalban a pályázatunkkal, és ha a villám kinyírta a lézerünket, akkor évekig tart másikat venni meg vitatkozni a biztosítóval, aztán meg csőstől jön a meló, minden egyszerre, és virradástól mikulásig munka van. Ha éppen a kísérlet érzékeny a rezgésekre pl. ajtócsapkodás, ház előtt eljáró villamosok, akkor a gépet be kell programozni, hogy éjjel mérjen.Máskor meg az ember fantáziáját megizzasztja, hogy vajon mi nem működik jól a kísérletben. és lehet hetekig gondolkodni. Aztán, ha valaki megkérdezi, hogy mivel foglalkozol, és te elmondod, egy szót nem fog érteni belőle.


Szóval nem egyszerű fizikusnak lenni, de ha elég őrült vagy, akkor jó dolog a természet rejtélyeit sokkal jobban megérteni mint bárki más.


Amúgy cégek is szoktak fizikust alkalmazni, pl. lézeres szemműtét, röntgenezés az orvosnál, CT meg MRI is szerintem fizikus is jelen kell legyen. Iparban is...

De ezekről én nem tudok, mert sose volt benne részem.


Persze vannak olyan fizikusok is, akik a tőzsdéből élnek.

2011. szept. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 rasztarobi válasza:
44%
Lakatos
2011. okt. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!