Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem tud anyajegy keletke...

Miért nem tud anyajegy keletkezni az ember tenyerén?

Figyelt kérdés
Lehet butaságot kérdezek, de én még senkit se láttam, hogy lenne a tenyerén anyajegye...
2011. szept. 18. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
de ott is ki tud alakulni...
2011. szept. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
nekem van a tenyeremen.
2011. szept. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nekem van :D
2011. szept. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

"A tenyér közepén - de annak jobb oldalán - található anyajegyet pozitívan értékelik, ezeket általában sok jóval kecsegtetőnek tartják. Azt mondják, hogy egy ilyen folt a kézen nagyon boldog házaséletet ígér, gazdagságot és segítőkész rokonságot adományoz. Sok esetben a kézfej közepén megtalálható ennek az anyajegynek az ikerpárja. A védikus bölcsek szerint ez utóbbi nagy gazdagságot és boldog életet jelez."


Ezt vmi babonás oldalról szedtem, de ezek szerint van, habár én sem emlékszem, hogy láttam volna, viszont talpon láttam már.

2011. szept. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nekem az úgynevezett életvonal alsó végénél van egy. A tenyér közepén még én sem láttam anyajegyet.
2011. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A tenyerem kellős közepén van egy anyajegy. Szóval lehetséges.

Biológiailag nem zárja ki semmi, talán csak azért ritka, mert a tenyéren a bőr gyakran megvastagszik a nehéz fizikai munka következtében, és ez képes elfedni a kisebb anyajegyeket is. Illetve a másik ember tenyerét nem nézzük olyan intenzitással, mint a könnyen látszó testrészeket.

Ha van egy pontos statisztika arra, hogy a tenyéren tényleg kevesebb az anyajegy, az is magyarázható... fontos bőrfelület, simának és intaktnak kell maradnia a fogás biztosítása érdekében, erősebb a szelekció a bőrsejtek között (az anyajegy egy sejtburjánzásnak tudható be, ezért kell vigyázni az erős napsütéssel, nehogy "bedurranjon", és rákos elváltozások fejlődjenek benne), valószínűleg az anyajegyet kialakító sejtek kapcsolómolekulái nem egészen olyanok a keletkezésükkor, mint azt a többiek elvárják, aztán hamarabb "elnyomják", mintsem ki tudna fejlődni.

2011. szept. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2011. szept. 19. 08:19
 8/8 anonim válasza:
Nekem is van ;) 17 L
2011. nov. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!