Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Kelmayisaurus gigantus egy...

A Kelmayisaurus gigantus egy 22 méteres húsevő dinoszaurusz. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Pedro

2011. szept. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem találtam egyértelmű választ, a fenti linken sem sajnos. Valószínűleg még nem bizonyított egyértelműen a kérdés.
2011. szept. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én állandóan annyit találok, hogy lehet hogy sauropod.De 1992-93 óta nem is foglalkoztak vele. Akkor miből várják hogy majd meglesz válaszolva, hogy sauropod vagy theropod ha le se sz.rják? De azért elég érdekes ez a lény, mert ha tényleg egy 22 méteres húsevő, akkor az új JP trilógiába hamaros új sztárt is találnánk. Korábban volt a rex és a spinó akiknek a harcának a kérdésére még nincs kielégítő válasz. De az biztos hogy ez a megahúsevő mindkettővel felmosná a padlót.
2011. szept. 22. 15:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondolom egy új lelet kellene a bizonyításhoz. Szerencsétlen tudósok meg ásnak, mint a gép, de hát az nem úgy megy. :D
2011. szept. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én nem tudok arról hogy most volna e egy expedíció ami éppen kutatja, csak annyit hogy 93 óta nem foglalkoznak vele.
2011. szept. 23. 13:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ne lepjen meg, hogy jó ideje nem foglalkoznak ezzel az állattal. Az őslénykutatás tele van ilyen elhanyagolt leletanyaggal.


Például volt olyan dinó, amivel jó 40-60 évig senki se foglalkozott, aztán valami tudós megvizsgálta, és teljesen átértékelte a róla alkotott képet. Aztán olyan is van, hogy nagyon érdekes leletek évtizedekig porosodnak egy elhagyatott raktárban, mert egyszerűen megfeledkeztek róluk.


Mostanság olvasok egy ezzel foglalkozó könyvet, és megdöbbentő, hogy mennyi régi felfedezés vár még arra, hogy igazán felfedezzék.


Perpillanat valószínűleg a Kelmayisaurus vagy nem érdekel egy kutatót sem, vagy csak nincs hozzáférésük a fosszíliáihoz.


Azt is begyük figyelembe, hogy olykor a tudósok szándékosan elmennek egy még ismeretlen őslelet mellett, mert mással akarnak foglalkozni, pl. azzal, hogy bebizonyítsák saját elméleteiket vagy hogy nagy hírnévre tegyenek szert, és néha igen nagy kijelentéseket tesznek olyan dolgokról, amikhez nem is értenek. Példa erre Jack Horner, aki úgy terjesztette el ezt a "T. rex=dögevő" elméletet, hogy nem is értett a T. rex-hez, és nem is közölt róla semmilyen tudományos írást. Lehet, hogy a Kelmayisaurust is csak egy szenzációhajhász majom nagyította fel ennyire.

2011. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség... 22 méteres? Úristen... csak hogy lásd, egy spinosaurus 18 méter hosszú, és a legnagyobb t-rex is max 16 méteres :D Szerintem nagyon fel lett nagyítva... utána néztem, és valójában csak 9-11 méter hosszú... ugyanúgy fel lett nagyítva mint a liopleurodon... 25 méteresnek hitték, pedig valójában maximum 13 méteres...
2017. máj. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!