Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tanuljam meg a periódus...

Hogyan tanuljam meg a periódusos rendszert, hogy megmaradjon - ahhoz kell, hogy rendesen értsem a kémiát és érettségizni is fogok belőle lehet emelt szinten - illetve milyen adatokat tanuljak meg belőle (rendszám, moláris tömeg stb. )?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Leginkább sehogy. Tudj egy párat, hogy pl. a sima hidrogén egyes. De amúgy a periódusos rendszer nyilván mindig ott lesz nálad, így inkább olvasd ki belőle, ami kell, és koncentrálj a fontosabb dolgokra. Attól nem fog jobban menni, ha megjegyzel egy csomó adatot minden elemre...
2011. szept. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Remelem meg nem kezdted el a periodusos rendszer megtanulasat! :-D Ne tedd, teljesen felesleges.

Azt tanuld meg, hogy mi a rendszam jelentese, mi a moltomeg, mi az osszefugges a ketto kozott. Miert lehet egy elem molaris tomege nem egesz szam. Mit jelentenek a regiok a rendszerben S es P mezo. Miert hasonloak az egymas alatti elemek, mit jelent a periodus es a csoport. Milyen osszefugges van az elem rendszer bei pozicioja es az elektronszerkezete kozott... Hogy valtozik az atomok merete, elektronegativitasa a csoport szerint es egy perioduson belul.


Mondjuk nem art ha tudod a legfontosabb elemek vegyjelet... Esetleg nehany fontosabb atom tomeget.... de az nem szukseges.


Szerintem ha ezeket tudod, biztosan nem lesz gond... sot.

2011. szept. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen elvárás kémia szakon legegyszerűbb oszlopokba megtanulni, onnan a rendszámot végig tudod pörgetni és az elektronszerkezetet is fel tudod írni. Ha nem készülsz egyetemi kémia szakra akkor ne próbáld megtanulni.
2011. szept. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ÉRTELMEZNI tanuld meg a periódusos rendszert, pontosabban annak ábrázolását. Magát a rendszert bemagolni nincs különösebb értelme, az csak egy táblázat, amely mindig rendelkezésre áll.


Pedro

2011. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat. Nem kezdtem el még tanulni. :D Mindig hadilábon álltam a kémiával, de orvosira készülök és oda kell.
2011. szept. 22. 22:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Orvostanhallgató vagyok, és eszedbe ne jusson megtanulni, mert még kémia szigorlaton is használhattunk periódusos rendszert, sőt még standard potenciál táblázatot is. Ha emeltezni akarsz, akkor inkább a bioszt javaslom, jóval közelebb van ahhoz, ami kelleni fog valaha is... De azért ne hanyagold el a kémiát se, de az elég középszinten, csak tanuld, mert szivatni fognak vele, legalábbis nálunk eléggé szivatósak voltak a vegyész szekcióban de, ami kell belőle azt itt elmondják, és megtanulható. Sok sikert!
2011. szept. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, értem. Csak "félek", hogy nem jön össze a pont és nem jutok be (de gondolom ez természetes). Biológiát is tanulom folyamatosan. Köszönöm a bíztatást. :)
2011. szept. 22. 22:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól nem fogod jobban tudni a kémiát, hogy bemagolsz egy csomó halál felesleges adatot. Meg kell érteni, tzudni kell használni. De mindig ott lehet melletted, felesleges megtanulni.
2011. szept. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!