Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek melyikből könnyebb...

Martial Artist kérdése:

Szerintetek melyikből könnyebb érettségizni és miért? : Kémia, biológia, földrajz. (több lent)

Figyelt kérdés
Az új oktatási törvény miatt kérdezem. Bizonyára föciből a legkönnyebb de szerintetek ha ott van az a tény h föciből álltalánosban és gimiben rossz volt a tanárom( vagyis gyenge minőségű volt a tanítása, vázlat adása)akkor szerintetek melyikből éri meg jobban érettségizni?
2011. szept. 21. 19:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem a kémiából lenne könnyebb, mert szeretem is, és érdekel. Meg a tanárom is jó volt még közép-ben (meg egyetemen is). :) Ez nagyban egyénfüggő, hogy te melyiket szereted jobban, ha a föcit szereted a 3 közül a legjobban, neked abból könnyebb, még ha a tanár rossz is volt, mert az érdeklődésed miatt azt könnyebben tanulod akkor.
2011. szept. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A kémia az jó, csak az a baj hogy általában ha nem vagy kémia tagozatos akkor csak 10.ig tanulod, és 11.ben van a szervetlen kémia, amit így külön kéne megtanulnod. Én egyébként informatikából érettségizek mert az a legkönnyebb.:D
2011. szept. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 twinky ***** válasza:
Szerintem biosz. Abbol is erettsegiztem emelt szinten. De most igy biologus hallgatokent akar kemiabol is vigan leerettsegiznek.
2011. szept. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Föcivel nem mész semmire. Max ha földrajz tanár akarsz lenni.

(tapasztalatból mondom)

2011. szept. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem mondani h nem vagyok jó a természettudományi tárgyakban (jólvan 5 ös vagyok mindegyikből de nem hiszem magam olyan jónak mint mondjuk a human tárgyakból)

ezért is kérdezem h melyik érettségi a könnyebb, infóból jó vagyok de az új törvény miatt írtam ki a kérdést és ott 5. tárgyként természettudományit kell felvenni.

[link]

2011. szept. 21. 21:19
 6/12 Vak Bottyán ***** válasza:
Földrajzból fogsz a legnehezebben tudni érettségizni, ugyanis az új törvény szerint fizika, kémia, biológia közül kell választanod, a földrajz nem tartozik a választható tantárgyak közé. A kémia csak akkor jöhet szóba, ha megtanulod a szervetlent is (elég sok kérdés irányul rá az érettségiben), ha faktos vagy, ott megtanítják. Fizikát, bioszt nem tudom kommentálni, azok annyiból előnyösebbek, hogy alapórán legalább leadják az anyagot rendesen.
2011. szept. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Vak Bottyán ***** válasza:
100%
Ja bocsi, mégsem. Úgy látom, kibővült földrajzzal is. Akkor földrajz, sok tanár szerint az egyik legkönnyebb érettségi középszinten.
2011. szept. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Na most én azt honnan tudjam, melyikből a legkönnyebb?

Mindenhol vannak tételek, mindenhol kell tanulni. Nem mindegy, hogy a második pí kötéssel ellátott szerves molekula csoportosítása a szerves kémiában, vagy a társadalmi tényezők hatása, népességfogyás, vándorlások,stb?

Amelyik neked közelebb áll. De akkor tessék:

Érettségizz biológiából, mert Te tengerbiológus szeretnél lenni, de még nem sejted.

2011. szept. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyik tantárggyal sem szeretnék továbbtanulni és egyik sem érdekel igazán. Ezért nem tudok dönteni, a föcitől meg félek a gyenge tudásom miatt. Mivel én még nem érettségiztem azt gondoltam h valakinek van tapasztalata h melyik a könnyebb.
2011. szept. 23. 21:07
 10/12 anonim válasza:
100%
földrajzhoz csak el kell olvasni pár könyvet, a többit érteni kell, foglalkozni kell velük. szerintem fizika a legnehezebb, főleg ha tételsorba beraknak ilyeneket, hogy atomfizika, órán meg nem adják le rendesen...
2011. szept. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!