Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha normális a testhőm (36.4)...

Ha normális a testhőm (36.4) akkor ha sokáig benntartom a higanyos lázmérőt, mutathat pl 37. 0-ás értéket?

Figyelt kérdés
Nem lógni akarok az iskolából, anyukám szerint ez a lázérős dolog igaz.
2011. szept. 26. 16:36
 1/10 Ozmium42 ***** válasza:
Nem mutathat. A higany térfogata úgy nő, ahogy felmelegedik, ezért megy fel a csőben. Ahhoz, hogy 37 fokot mutasson, 37 fokosra kell felmelegíteni.
2011. szept. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bezony. Minnél tovább van bent,annál inkább átveszi a testhődet, tehát annál pontosabban mutatja annak értékét. Így ha 36,4 fokos vagy, akkor annál inkább annyi lesz.


Persze ha csavargatod, a bőröddel fejlesztett surlódási hő feljebb tudja vinni, de ezzel elég fájdalmas jó eredményeket elérni :(

2011. szept. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ahogy az előzőek mondták, nem lehetséges.

(Egyél krétát. Az állítólag lázat okoz. Persze ne akarj lógni, helyes, csak hallottam régen ilyen badarságokat. Nem próbáltam ki, de van pár deka krétám.)

2011. szept. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, alapból van hőemelkedésem, csak anyukám nem akarta elhinni:)
2011. szept. 26. 18:53
 5/10 xxvackorxx válasza:

Egyél krétát. Az állítólag lázat okoz. Persze ne akarj lógni, helyes, csak hallottam régen ilyen badarságokat. Nem próbáltam ki, de van pár deka krétám.)



Ha a Kávéba krétát teszel, tuti hogy lógsz a suliból. De viszont kórházba is kerülhetsz vele, és hallottam már olyat, hogy meg is haltak emiatt emberek...

2011. szept. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Te jó ég!!!:O Ez érdekelne, hogy miért:) Nem csinálnám meg amúgy.. Radiátorhoz nyomom a lázmérőt, és kész a láz:P
2011. szept. 26. 21:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Én az íróasztal lámpához érintettem, egy pillanat alatt képes még túl is lőni a célon a higany.


Egyébként előfordulhat az, hogy higanyos hőmérőt sokáig bent tartva magasabb hőmérsékletet mutat, mint a valóság, ha közben hűl a tested. A higanyos lázmérőkben van egy kapilláris, ami meggátolja, hogy a higany visszafelé folyjon, így ha 39-nél brakod, de közben mondjuk fél óra alatt a lázcsillapító leviszi a lázadat, akkor is 39-et mutat. Ezért kell ezeket mérés után mindig lerázni, mert maguktól nem mennek le.


Viszont ma már EU normák miatt nem lehet higanyost árulni, ad digitálisak pedig mindig pontosak.

2011. szept. 27. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xxvackorxx válasza:
Nekünk higanyos van :D:D
2011. szept. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát, ne tudom használni a nem higanyostxdddd akármilyen jól csinálom, akk is kb 2 fokkal kevesebbet mutat:PPPPPde így már tudom, hogyha felmegy 36 fokra, akkor lázas vagyok XDDD
2011. szept. 27. 09:54
 10/10 anonim válasza:
nekem a digis lázmérők még sose mutattak jót :D anyu talált a múltkor a szekrényben egy higanyosat, meg van ilyen kék csíkos lázmérőnk is, az utsó kettőt szoktam használni :) egyszer eltörtem egy higanyosat, mert lerázás közben hozzácsaptam a térdemhez.. szerencsére nem lett bajom :D
2011. szept. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!