Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A cápák tényleg nem lesznek...

Ozmium42 kérdése:

A cápák tényleg nem lesznek rákosak?

Figyelt kérdés
És ha nem, miért nem?
2011. szept. 27. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
azért mert sosem alszanak
2011. szept. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

De alszik a cápa is!

Honnan veszed előző ezt a baromságot??

Úgy alszanak a cápák hogy körbe körbe úszkálnak szép lassan.

Persze nem bírják becsukni a szemük mert nincs szemhéjuk.

Úgy kell ezt elképzelni mint azt az éberkómát.

De az viszont igaz hogy rákos cápát még nem találtak idáig.

de ha belegondolsz hala se nagyon hinném...

Bár a halak nem stresszelik magukat halálra nem génkezelt gabonát kajálnak senem a mc'donalds-ból rendelnek ebédet.

És a memóriájuk is nagyon rövid.

2011. szept. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Tényleg nem alszanak "rendesen". Egyszerre csak az egyik agytélfekük működik, a másik pihen, és mindig váltják egymást.
2011. szept. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Emberek, nem tudtok olvasni? Kit érdekel, hogy hogy alszik? Azt kérdeztem, hogy RÁKOS daganat kifejlődhet-e cápákban, vagy nem! Ez egy mítosz, és próbálok utánajárni, hogy igaz-e vagy nem, és ha igaz, akkor mi az alapja. Az alvási szokásainak ehhez semmi köze!
2011. szept. 27. 22:17
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
A cápavérben levő ellenanyagok megakadályozzák a rákos sejtek kialakulását. Legalábbis ezt a nézetet tartja a mai tudomány.
2011. szept. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

tényleg nem lesznek rákosak a cápák. ez nem mítosz, ez tény- de egyelőre a tudomány csak vakarja a fejét és ezerrel kutatják az okát.

elméletek vannak, de még egyikről sem bizonyosodott be, hogy meg is állja a helyét.

mindenestre nagy reményeket fűznek a kutatásokhoz, mert az alapjaiban oldhatja meg a rákbetegség gyógyitás problémáját.

2011. szept. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy mítosz, mert valahol azt írják, hogy kamu, és több mint száz tumort fedeztek fel cápákban az utóbbi 150 évben. Máshol cápaporcot árulnak a rák ellenszereként.
2011. szept. 27. 23:16
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Azt hogy miért nem rákosodik el a cápa azt még a legnagyobb rák kutatók,orvosok,gyógyszergyárak (akik már kb 200 éve foglalkoznak vele)sem tudják megmondani.

Így nem hinném ,hogy "pont itt" tudja majd valaki a választ.

2011. szept. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%

Jellemző...kérdeznek a cápák rákosodásáról,erre elkezdenek a cápák alvásáról írni..Ha egy mondatot valaki nem tud értelmezni,szerintem cipzár a szájára,kezek a zsebben...

A kérdésre nem tudok válaszolni,nem is hallottam róla,de utánaolvasok..Bocsi,hogy nem a témával kapcsolatos,de nekem is van sok olyan kérdésem,amikor teljesen másról írnak,mint amit kérdeztem..Mégegyszer bocs!!

2011. szept. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!