Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen fizikai bizonyítékai...

Milyen fizikai bizonyítékai vannak a fénysebesség átléphetetlenségének?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 13:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Majd az idő eldönti, hogy mi a helyzet.
2011. okt. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
No, az idő már eldöntötte... már 1987-ben
2011. okt. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát.

Egy kérdés jutott eszembe.Előre leszögezem,nem vagyok fizikus,nem is értek hozzá még amatőr szinten sem túlságosan.

Az jutott eszembe,hogy ennél a szupernóvánál egy pillanatban történt meg az energiafelszabadítás?Vagy ez eltartott valamennyi ideig?Tehát pl lehetséges az,hogy egy szupernóvánál az energiakibocsátás pl 10 percig tart? (csak mondtam egy időtartamot!)

Hogy miért kérdezem ezt,a válaszok után elárulom.

Ha túl nagy baromságot kérdeztem,bocsi!! :)

2011. okt. 15. 13:45
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát az sok mindentől függ. Egy ilyen jellegű esemény relatíve gyors lefolyású, bár nagyon lényeges momentum hogy egy csillag mérete meglehetősen nagy. Így persze nem egyetlen pillanat alatt játszódik le. Maga a kitörés másodpercek alatt játszódik le, de egy összehúzódási folyamat is lejátszódik előtte. nem részletezem, inkább linkelek...


Itt olvashatsz róla egy meglehetősen jó leírást:


[link]


maci

2011. okt. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!