Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Butának jó lenni vagy okosnak?

Butának jó lenni vagy okosnak?

Figyelt kérdés

A buta embert nem érdekli a szegénység se hogy mi lesz holnap vele nem idegeskedik semmin. Az okos meg évekkel előre idegeskednek hogy mit csináljon majd (akkor) hogy jó legyen!

Szerintem egyik se túl jó..


Viszont nem fogom fel hogy némelyik ember ,hogy bír egyáltalán életben maradni ,mert még ahhoz is hülye hogy ha esik beálljon valami alá.

De mégis valahogy élnek... És nem tudtam rájönni hogyan??

Tudom most két kérdést is tettem fel de egyikből jön a másik.


2011. okt. 8. 03:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Butának kinek jó? senkinek. Az hogy nem áll be az esőről lehet hogy épp mosdik pl. :D vagy a munkaadója akkor is dolgoztatja :S

Én sem vagyok okos közel sem, de azt tudom hogy nem jó előre tervezni mert az úgysem fog úgy lenni mivel ilyen téren többször koppantam, szval nem kell filózni semmin ami van abból tud csak élni az ember a többi hogy mit hoz a jövő azt a fene sem tudja..

2011. okt. 8. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"A buta embert nem érdekli a szegénység se hogy mi lesz holnap vele nem idegeskedik semmin. Az okos meg évekkel előre idegeskednek hogy mit csináljon majd (akkor) hogy jó legyen! "

Azert ez eleg nagy hulyeseg, amit irsz. Az, hogy valaki mennyire idegeskedik azon, hogy mit hoz a jovo, annak semmi koze nincs ahhoz, hogy az illeto mennyire intelligens. Ez masfajta emberi tulajdonsag. En eleg okos vagyok. :-) de sose erdekelt, hogy mi lesz holnap, mivel mindig jol ment a szeker, nem nagyon fecsereletem ertekes perceket az eletembol tervezesre (Ez ugye, azt jelenti, hogy hiaba forditottam volna idot, nem ereztem ugy, hogy az jelentosen novelne barmilyen modon az eletem minoseget... bar lehet, de annyira nem, hogy megerje). Velem elentetben, a baratnom, aki szinten elegge ott van a szeren, minden szart megszervez, megtervez egyfolytaban stresszel a jovon. Kinek ez, kinek az. Az a baj, hogy akik butak hiaba terveznek, mert nem latjak meg azokat a lehetosegeket, mivel javithatnanak a helyzetukon.

2011. okt. 8. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

A butaságot és az okosságot nem az határozza meg, hogy kit mennyire érdekel a pénz és a jólét...


A legtöbb zsenit baromira nem érdekli a pénz és kizárólag a saját kis kialakított világában él úgy, hogy azt sem tudja, hogy a szomszédjának a kertjébe esetleg egy atombombát dobtak le (értsd!).

Ezzel szemben vannak olyan buta emberek (ld. főnököd), aki még véletlenül sem való a posztjára, mégis ott van és degeszre keresi magát.


Egyébként meg off!

A kérdésed egyben megválaszol egy másik kérdést is;

Teremtés vs evolúció?

Mivel a természetes kiválasztódás nem működik, miszerint a gyengébb egyed elpusztul, életteret biztosítva ezzel a rátermetteb fajtársakra, így győzött a teremtés! ;-)

2011. okt. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés kicsit bonyolultabb, mint ahogy az utolsó látja...

a helyzet az, hogy ma sok buta ember tart el néhány okosat (kb. 5-10% az okos).


És ezt az okos emberek rendezik így...


Másfelől megközelítve: a buta emberrel történnek a dolgok. Az, hogy mi történik vele - legtöbbször mástól függ.

Az okos ember legtöbbször maga szervezi meg, hogy mi történik vele és mi lesz a sorsa.

2011. okt. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló buta, mert nem tudja, mi a különbség az okos és az ügyes jelző között.

Én okos vagyok, és elmondhatom, nem jó okosnak lenni. Nem győződhetek róla meg, de szerintem butának jobb lenni.

2011. okt. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Inkább tudatlannak jó lenni mint okosnak nem is okosnak hanem tájékozottnak. Tehát olykor élnék egy pici tanyán állatokat nevelve, nem ismerve a világot, talán még gyereket is szülnék, mint hogy nap mint nap arról tanuljak és halljak, hogy válságban a világ, és összeomlik a rendszer, pusztul a földi élővilág stb. Igen ha ilyen változatban is meg lehet válaszolni a kérdést akkor tudatlan akarok lenni (de buta semmiképpen sem)
2011. okt. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát nézzük.


A buta nem egyenlő a retardálttal. Nagyon retardáltból ugyanúgy kevés van, mint nagyon intelligensből.

Ugyanakkor a buta nem egyenlő azzal, hogy nincsen semmilyen képessége. Lehet, hogy erős. Lehet, hogy türelmesen bír unalmas dolgokat csinálni, nagy a monotóniatűrése. Lehet, hogy nagyon tud szeretni, és nagy, szeretetben élő, összetartó családja van. Az összetartás bizony nem okosság kérdése, arra a buták is nagyon képesek.


Tehát pusztán a butasága miatt rossz lesz valakinek? Nem biztos. Volt egy válaszoló, aki egyből az evolúciót buktatta a buták miatt. Ez butaság. Az evolúció nem úgy megy, hogy kinézünk egy rossz tulajdonságot, és annak ki kell vesznie (ráadásul gyorsan), mert mi azt mondjuk, hogy az a tulajdonság igenis rossz. Vaknak lenni vajon rossz? Attól függ, hol vagyunk. Egy sötét barlangban tök mindegy, hogy egyébként jó-e a szemed vagy sem, tehát vaknak lenni nem hátrány.


Az emberi társadalom egy buták által alkotott massza, amiben nem hátrány butának lenni. Igaz a butákat könnyű átverni, de a buták többsége csak kicsit buta, nem pedig olyan retardált, hogy azt se veszi észre, ha ég a háza. A butákat ugyan át lehet verni, de erre a buták olyan szervezetek létrehozásával válaszolnak, mint pl a Fogyasztóvédelem, és ezeknek a szervezeteknek hatalmuk van, ami által meg tudják védeni (részben) a butákat attól, hogy az okosak kihasználják őket.


A társadalom tehát egy olyan környezet, amiben a butaság káros hatása nem érvényesül annyira, tehát szelekció sincs ellene, tehát az evolúció szerint a butáknak nem kell kiveszniük (ahogy a sötét barlangban se lesz sok előnye egy látónak a vakkal szemben).


Butának lenni sokak szerint jó, mert nem aggódnak a jövő miatt. De ez nem igaz. Butának lenni valójában rossz, mert számukra a világ egy átláthatatlan, felfoghatatlan zűrzavar, amiben a dolgok összefüggéstelenül történnek. A buták emiatt különböző babonaságokba és hiedelmekbe menekülnek, és sokszor rettegésben élnek. Pl félnek az áramtól. Félnek, hogy a bedugva hagyott hosszabbító áramot fogyaszt. Félnek a gáztűzhelytől. A számítógép egy misztikum számukra, így rettegnek a legkisebb hibaüzenettől is. A váratlan helyzeteket nem tudják kezelni, a problémákat csak a jól bejáratott, betanult úton tudják megoldani. (Persze ezek nem mindegyik jellemző minden butára.)


Viszont pont ezek a hátrányok képessé teszik őket arra, hogy segítséget kérjenek, hogy egymásra találjanak az ezotéria rovatban, tehát valami előny kompenzálja a hátrányukat. Összességében szerintem butának lenni lehet nagyon is jó, lehet elégedetten élni, jósnőhöz járni, lelki békében és szeretetben, és lehet okosnak lenni és aggódva rettegni a jövőtől, de lehet okosnak lenni és az eszünket használva boldogulni, és lehet bután élni és épp vegetálni. Nem csak ezen az egy tényezőn múlik.

2011. okt. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!