Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémiaaaaaaa. Segítesz?

Kémiaaaaaaa. Segítesz?

Figyelt kérdés
Mi a különbséh a homogén és heterogén keverék között? melyik a szemmel látható ? :s
2011. okt. 8. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Félelmetes, hogy ennyi idősen ezeket a szavakat nem ismered. Nem ártana egy kis görög/latin műveltség, mert ez nem kémia, hanem két általánosan használt szó. (És nem, én sem tanultam konkrétan latint az iskolában, de azért ezeket valahogy nagyon hamar tudtam...)


Homogén = egynemű, egyenletes(en eloszló). A homo előtag mindig valamilyen azonosságra, egységre utal, pl homoszexuális = vele azonos neművel létesít szexuális kapcsolatot.

Heterogén = különnemű, egyenetlen(ül eloszló). A hetero mindig valamilyen eltérésre, egyenlőtlenségre utal, pl heterodimer = olyan, két részből álló makromolekula (azaz dimer), melynek két tagja nem egyforma.

2011. okt. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem ezt kérdeztem :))))) de jólvan,mindegy. !!
2011. okt. 8. 09:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Ott van a válasz benne, csak gondolkodnod kellene, ami persze nem megy, csak a durci. Meg kéne értened a szavakat. Homogén azaz egynemű keverék. Heterogén azaz nem egynemű keverék. Koncentrálj. Érted egyáltalán a magyar szavakat? Felfogod? Vajon ha összekeversz két dolgot, mikor lesznek a két dolognak a rézsei elkülöníthetőek, azaz szemmel láthatóak: ha a keverék homogén (egynemű) vagy ha heterogén? Melyik lehet az az állapot, amikor valami még csak úgy félig-meddig van összekeverve, pl a liszt a cukorral, hogy szemmel látható, hogy hol van több liszt és hol több cukor? Vagy amikor a tej még épp nem keveredett el teljesen a kávéval? Vajon melyik a homogén állapot?
2011. okt. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdező,hány éves vagy?
2011. okt. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:

13-ra saccollak. Segítek:

homo- görög előszó, egyet, egységeset jelent

hetero- görög előszó, különbözőt, mást eltérőt jelent

-gén görög utószó, neműt, képzőt jelent.

Szóval homogén az, ami egységesnek látszik, heterogén, ami nem látszik egységesnek. (Valójában kicsit bonyolultabb a helyzet, de a 7.-es kémia szempontjából ennyi is elég.)

2011. okt. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
a homogén keverékekben a reagensek teljesen elkeverednek, a heterogén keverékekben nem
2011. okt. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!