Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fejleszthető a reflex, gyorsas...

Fejleszthető a reflex, gyorsaság? Mitől függenek?

Figyelt kérdés
Idegpáylák???
2011. okt. 19. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Fejleszthető.
2011. okt. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Fejleszthető. Már az egy hatalmas időbeli ugrás, ha áttérsz a gerincvelői reflexre, és nem kell az ingerületnek eljutnia az agyadig, átkapcsolni, feldolgozódnia, majd vissza a motorikus működéshez (kb. 0,8 sec, ha jól emlékszem), hanem egyből gerincvelőn zár, ott történik az átkapcsolás a motorikus pályákra (0,03 sec?). Ez hosszas gyakorlás kérdése, de megoldható.

Minden más pedig az átkapcsolások rövidítésén múlik. Több kapcsolat gyorsabb feldolgozást tesz lehetővé, több reflex pedig gyorsabb reagálást, ezek kombinálva gyorsabb reflexet jelentenek. A gyorsaságot ha nem a reflexidőn méred, hanem ugyanakkora "kapcsolás" után gyorsabb mozdulatot: erősíteni kell az izmokat. Gyorsabb, robbanékonyabb (de sajnos fáradékonyabb) izmok.

Továbbá a finommotorikus működést is erősíteni kell, szintén gyakorlás kérdése. Piramispályák. Különben úgy jársz, mint a számítógépek, mikor az Intel és az AMD versenyeznek. Szerver felteszi a kérdést: Mennyi kétszer kettő? Intel rávgája: 5! - Nem, sajnos rossz a válasz. - De gyors voltam, nem?

Szóval a gyorsaság nem elég, legyél pontos is.

2011. okt. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A reflexek semmiképp sem fejleszthetők, mert az ingerületvezetés gyorsasága konstans egy adott idegre nézve. Igazából szerintem te a reakcióidőre gondoltál, ami teljesen más dolog. Az fejleszthető egy bizonyos fokig, de leginkább a koncentrációtól függ (ami szintén fejleszthető)
2011. okt. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a válaszoaT. mán tudom is hogy fogom fejleszteni. kalapáccsal! dehogy csak vicceltem. csinálok egy ütőpárnát, ne tévesszen meg ez elég kemény. majd generálok kattogást stúdióprogrammal a gépen random módon és egy fos skypeos füles miksiét felragasztom vala a 'párna' tetejibe, azt amikor kattan én ütök, minde ezt felvevé a stúdióprogram ahol jól meg tudom nézni mennyi víz folyt le a dunán míg kattant és én üték vala.
2011. okt. 20. 21:01
 5/5 anonim válasza:
XDD miiiii?:D hogy akarod lemérnui?:D nemértem
2013. ápr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!