Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fantázia (képzelőerő)...

A fantázia (képzelőerő) hogyan fejleszthető?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

rajzolás,játékok,mesék,filmek

ez szinte csak gyerek elfoglaltságok de a gyerekeknek van a legnagyobb fantáziájuk

2010. jún. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
89%
Szerintem olvass sokat (könyvekre gondolok, illusztráció nélkül). Olvasás közben éld bele magad a sztoriba, képzeld el, ami le van írva, hagyd, hogy a gondolataidban megjelenő kép kialakuljon! Később, már saját dolgaid is elképzelheted, pl. ha rajzolnál valamit, előre "látod" a kész rajzot! Alkotáshoz nélkülözhetetlen, de a mindennapi életünk is javarészt ezen alapszik. Gondolj csak a kertedre, ha van, de akár a szobád átrendezésére! Ezek egyszerű dolgoknak tűnnek, de az alapokra építünk!
2010. jún. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen a fantázia sok mindenhez kell ezért kérdeztem :)
2010. jún. 23. 18:05
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
A szerepjáték is ezt fejleszti, konkrétan sokan azért játsszák.
2010. jún. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
néz az égre amikor felhős!!!!na mitlátsz?:)
2010. jún. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
:))
2010. jún. 24. 07:40
 7/10 anonim ***** válasza:
activity, és olvass sokat
2010. jún. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Egy darab ember válasza:
Csak merülj el az elmédben,keress valami szép nyugodt helyet,ahol nem zavar senki(javaslom az erdőt),helyeztd magad kényelembe,hunyd le a szemed és elmélkedj,úgy mindenen!!!
2010. jún. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Minden nap tölts el egy kis időt -pl esténként fél-egy órát- azzal, hogy elképzelsz valamit. Ez először egy viszonylag egyszerű dolog legyen, mondjuk én egy szál rózsával kezdtem.. Ezt a dolgot minél részletesebben képzeld magad elé, pl a virág esetében a szirmai alakját, puhaságát, erezetét, az illatát, tehát "élővé kell képzelned". Ez elég fárasztó dolog amúgy, még ha nem is tűnik annak. Aztán észre fogod venni, hogy egy idő után az összetettebb dolgok is jobban mennek, illetve olyan dolgokra is visszaemlékezel, amire nem is gondolnád.
2010. jún. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi.
2010. jún. 30. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!