Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Keszthelyi hegyseg milyen....

Keszthelyi hegyseg milyen. Novenyzettel, fakkal rendelkezik? Mennyire lenne alkalmas meheszti szempontbol mehlegelonek? Tervezem, hogy kis hazat vennek Balatongyorokon es egybekotnem a kellemest a hasznossal. A kornyeken nagyon reg jartam.

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 01:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, tele van fákkal. Erdő az egész.
2011. okt. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja, van ott sok akác meg fenyő. Talán vörös meg feketefenyő, de hát a fene sem tudja. De mivel az nyitvatermő, nem is fontos ebből a szempontból.

Az akác biztos jó, mert akácmézről már hallottam. Rét is van egy kevés itt-ott, de főleg erdő.

Ami még eszembe jutott, hogy az egész Balaton környékének elég változatos az időjárása, gyakoriak a hirtelen viharok, azt a méhek nem biztos hogy szeretik.

2011. okt. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt írnak a terület természetes vegetációjáról, de neked elvileg nem ez a fontos, mivel a tölgyek, a bükk és a gyertyán is szélmegporzású. Sajnos mint mindenhol az országban, biztosan ott is találsz akácost, amit a méhek szeretnek. Ha vegyes "virágmézet" akarsz, akkor érdemes olyan élőhelyre menned, ahol gyepek és erdők váltakoznak (pl. erdő tisztásokkal).

2011. okt. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nehogy már beültesd az özöngyom selyemkóróval, azt nevezik méhlegelőnek.
2011. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden olyan növényt neveznek "méhlegelőnek", amit a méhek különösen szeretnek. Ilyen a selyemkóró ("vaddohány"), az aranyvesszőfajok és az akác is. És való igaz, hogy ezek mind távoli kontinensekről behurcolt fajok, amelyek inváziószerű terjedésükkel természetvédelmi károkat okoznak.
2011. okt. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
NAGYON KOSZONOM mindenkinek a hasznos valaszokat :-) !!!
2011. okt. 21. 01:09
 7/8 A kérdező kommentje:
Balatongyorokon neztem ki egy kis hazikot (interneten). Ott terveztem egy kis meheszetet beinditani, ha alkalmas a kornyek arra.
2011. okt. 21. 01:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha sok az akác, akkor biztosan jó hely.
2011. okt. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!