Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Halmazállapotokra vonatkozóan...

Halmazállapotokra vonatkozóan kérdés?

Figyelt kérdés

Épp tanulom kémiából fakton a halmazállapotokat, és ugye itt már fontos, hogy a dolgok mögé lássak, amit viszont sem a tanár sem a villányis TK. nem ír le. Ezért itt feltenném a kérdéseket:


1. Miért kicsi a folyadékok összenyomhatsága?

2. Mit jelent az, hogy a folyadék térfogata állandó?

3. Miért kicsi a szilárd anyagok összenyomhatósága?


Próbáltam rájönni. Elsőnek talán az erős kohéziós erőkkel lehetne magyarázni, bár nem tudom.

A másodikat nem értem.


2011. okt. 30. 21:37
 1/1 anonim ***** válasza:
A molekulák közt hat vonzó és taszító erő. (vonzó az ellentétes töltések között, taszító pedig az azonos töltések között). A vonzó a távolság hetedik hatványával csökken, a taszító pedig a távolság több mint kilencedik hatványával. Egy ponton ez a két erő kiegyenlíti egymást, ez az egyensúlyi pont. A szilárd testekben és a folyadékokban ilyen távolságra vannak egymástól a molekulák. Milvel a molekulák közel vannak egymáshoz, így az összenyomásukhoz sokkal nagyobb erő kell, mint a gázoknál, ahol viszonylag távol vannak egymástól, és szabadon mozognak. Ebből következik, hogy a térfogatukat állandónak lehet venni.
2011. okt. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!