Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A transz-1-etil-4-izopropilcik...

A transz-1-etil-4-izopropilciklohexán -ban mi a kiralitáscentrumok abszolút konfigurációja?

Figyelt kérdés
Hiába rajzolom fel perspektivikusan nem tudom eldönteni, hogy melyik a másod és harmad rendű "szubsztituens" (gyűrű-részlet) a CIP-koncenció szerint.
2011. nov. 8. 22:49
 1/1 Silber ***** válasza:

Utánanéztem ezekbek a bizonyos CIP szabályoknak, de nem tudom hogy tudnád használni a sztereokémiában...

Egyébként tudtommal nem a kiralításcentrumoknak, hanem a molekuláknak szokás konfigurációjuknak lenni...

A nevében pedig benne van az adott molekula alakja is (transz, azaz E-konfiguráció). Ha oldalról nézed a molekulát (a planáris benzolgyűrűből csak egy vonalat látsz), akkor az etilcsoport balra, az izopropil szubsztituens pedig jobbra fog dőlni. Persze a molekula szabadon foroghat. Képzelj el egy nagy Z-t, csak a felső- és alsó, vízszintes vonalak kijjebb vannak nyílva.

Én ezt találtam:

[link]

2011. nov. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!