Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehetne csatlakozni egy...

Hogy lehetne csatlakozni egy füvesemberhez gyűjtőúton, hogyha meg szeretném ismerni a gyógynövényeket?

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
10 arannyal vagy 6-os szintű meggyőzés jártassággal.
2011. nov. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen megkéred rá. Feltéve,ha ismersz ilyen embert.
2011. nov. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem ismerek, épp ez a baj.
2011. nov. 13. 11:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez esetben szerintem keres gyógynövényekkel foglalkozó könyveket és légy nagyon alapos és óvatos. Amúgy az sem kizárt, hogy van valami füvész társaság de én nem találtam a google-vel.
2011. nov. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezt az oldalt ajánlom kiindulási alapnak, mert egészen jól összefoglalja a különféle növényeket farmakognóziai szempontból is, illetve széles az ajánlott iridalmi köre, meg jók a fordítások (bár egyszer megfogadtam, hogy a magyart megcsinálom rendesen és elküldöm a szerkesztőnek). Innen utána lehet keresni az egyes növényeknek, ami érdekesnek tűnt.


Ha tudományosan is érdekel, akkor Farkakognózai Intézet. Mivel minden magyar felsőoktatási előadás hivatalosan nyílt, te is bemehetsz, ha úgy van hozzá kedved, de a jegyzetet, az ajánlott tankönyveket még a tárgyak honlapjára is fel szokták tenni. (Ha más nincs, keresel egy diákot, aki felvette.) Utána pedig... némi növényrendszertani ismeretekre kell szert tenned. Vannak kiváló budai gyógynövénykertek is (persze tudományos céllal), egyes helyeken van szakvezetés is (NatGeo újságban olvatsam két éve, nevek kiestek, sajnos). A Füvészkert nem drága, ott biztosan találsz segítséget, illetve egyetemi hallgatót, aki szívesen segít (ELTE diákkal ingyenes, ha jól tudom, még mindig, tehát biztos találsz ott egy ELTE-st).

2011. nov. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!