Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan "képzeljem" el a...

Hogyan "képzeljem" el a vektorteret?

Figyelt kérdés
Rengeteget tanultunk mostanában róla, bázisáról is, meg sok más tulajdonságáról, no meg már több helyen alkalmazzuk is. De mégis hogyan képzeljem el? Gyakorlatban nem számoltunk vektorterekkel(altért generál-e kérdések ugye), viszont saját vektor értéket tudunk számolni! Hogyan képzeljem el tehát a vektorteret, a tanárunk azt mondta h húzok három koordinátát, az kevés ennek a megértéséhez!
2011. nov. 17. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
vannak bázisvektorok, amelyek lineáris teret alkotnak, minden vektor előállítható ezek lineáris kombinációiból a térben. Sokfajta tér van, euler, Hilbert terek stb.. ezek a terek akár n dimenziósak is lehetnek
2011. nov. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezeknek vannak alterei is, sőt vannak vektorok amelyek kilügnak egy mondjuk 2d vektortérből
2011. nov. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tom Benko ***** válasza:
Nem tudom, szükséges-e elképzelni. Nekem legalábbis onnantól kezdett működni, hogy nem képként gondoltam rá.
2011. nov. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljes mertekben laikus vagyok a temahoz, de szerintem valahogy muszaj elkepzelni... anelkul lehet, hogy meg lehet oldani feladatokat, de annyira nem fogja erteni, hogy felismerje a felhasznalhatosagat egy teljesen mas szituacioban. Bar a fene tudja.
2011. nov. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, talán ha konkrétan felismerem a használhatóságát, akkor biztosan 100%-ban felfogom majd az egészet :)
2011. nov. 18. 12:31
 6/6 anonim ***** válasza:
amit könnyű elképzelni, az a valós számok feletti 0,1,2,3 dimenziós vektorterek, hiszen az a hagyományos értelemben is vett pont/egyenes/sík/3D-s tér (kijelölve egy origóval).
2011. nov. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!