Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az az energia? Hogyan...

Mi az az energia? Hogyan képzeljem el?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt írják, hogy a dolgok változó vagy változtató képessége, vagy nem tudom... nem értem. Én ha energiára gondolok, akkor egy világító, gyorsan folyó aranyszínű füstszerű folyamra gondolok, ami áthatol az anyagon.
2011. júl. 26. 16:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Az energia ekvivalens a tömeggel.(E=mc^2) Tehát gyakorlatilag az energia tömeg, és a tömeg energia.
2011. júl. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ. Szerintem te a szellemi energiára gondolsz, ami színtelen. Ezt az energiát csak érzed, esetleg ha látod az aurát akkor nagyon halvány sárga csillogó színe van
2011. júl. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tehát egyenértékű? Szóval ha van 1kg tömegű anyagom, az egyenértékű 300.000*300.000 kW-al?
2011. júl. 26. 16:15
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

A Watt az teljesítmény mértéke, úgyhogy nem.

1kg=1*(3*10^8)^2 J.

2011. júl. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
természetesen nem 1kg egyenlő ezzel, hanem ennek felel meg. (a mértékegység miatt nem egyenlő.)
2011. júl. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De akkor most ez milyen energia? Az energia miben, hol terjed? Terjed egyáltalán?
2011. júl. 26. 16:30
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem az energia az nem egy konkrét dolog mint egy kiló alma, mint ahogyan a sebesség sem egy zsák valami, csak egy állapot.
2011. júl. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Silber ***** válasza:
Na... Az energia úgy fogalmazható meg a legegyszerűbben, hogy munkavégző képesség. Minél nagyobb valaminek az energiája, annál nagyobb munka nyerhető ki belőle (pl. egy csupa izom ember el tud vinni a hátán egy zsákot, de a kisgyerek egy hátizsákot sem). Nagyon le van egyszerűsítve, de ezzel értelmezni tudod.
2011. júl. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az energia egy képességet jelent valamilyen munka elvégzésére. Ne gondolj folyamra, vagy hasonlókra... attól még, hogy energia, nem biztos, hogy folyni akar.
2011. júl. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az energia felfogható úgy, mint munkavégző képesség:

- az eldobott kő be tud törni egy ablakot,

- a meglendített kalapács be tudja verni a szeget,

- az összenyomott rugó ki tudja lőni a töltényt

Kicsit jobb példákat is olvashatsz például itt:

[link]

2011. júl. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!