Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit tartotok a matematika...

Mit tartotok a matematika legnehezebb témakörének?

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 17:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Abban minden nehéz , örülök hogy megszabadultam tőle.Egyetemen úgy lettem átrugdosva.
2011. nov. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem a térgeometria volt a legnehezebb, mert nagyon rossz a térlátásom, úgyhogy ha egy feladat úgy kezdődött, hogy egy testet gondolatban így meg úgy forgatunk, és el kellett képzelni a keletkezett új testet, akkor el voltam veszve.
2011. nov. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
hipergeometria. úgy alapjába véve szeretem meg jól tudom a lineár algebrát, szóval a vektortereket meg mindenféle jót csinálni mátrixokkal, de amikor egy hosszú egyenletű hiperakármicsodát forgatunk ell ennyi és ennyi fokkal, meg a térfogatát is eltorzítjuk egy másik mátrixal, na meg még átvisszük egy másik koordinátarendszerbe egy tenzorral, na azt már annyira nem....
2011. nov. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Valszám
2011. nov. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
valszám !
2011. nov. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Középiskolában a trigonometria, egyetemen meg a tömény analízis és kapcsolódó részei.
2011. nov. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Valszám, ahogy már írták!
2011. nov. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Komolyan mi nehéz a valószínűségszámításban? Nekem van elemi statisztikám egyetemen fizika szakon, semmit nem tanultam rá és simán meg lett. Szerintem analízis sokkal nehezebb, amugy a hipergeometriás válaszoló voltam
2011. nov. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez egy rendkívül szubjektív dolog, mint a válaszokból is kitetszik. Hogy egy konkrét személynek mi nehéz, az illető egyéniségétől függ, is nincs köze a matematikához.


A matematika szemszögéből a válasz megadásához egy olyan személyre volna szükség, aki minden témakört át tud tekinteni, hogy képes legyen megítélni a különbségeket. A matematika túl széles ahhoz, hogy ilyen felelős személy létezzen.


Annyit lehet mondani, hogy az un. Nagy Fermat sejtés egy elég nehéz feladat volt, több száz év után, nemrég sikerült bizonyítani, talán utolsóként klasszikus matematikai módszerekkel.

Más nehéz problémák bizonyításához már a nyers erőt (számítógépet) használják fel.

2011. nov. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Matematikus vagyok, nálunk volt minden valószínűségszámításon, félév alatt letudtuk, más szakok anyagát, majd jöttek a több dimenziós integrálok, a Cramer-Szluckij lemma, az egyeztetett eloszlások, vagy valami effélék.
2011. nov. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!