Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha két fekete lyuk találkozik...

1Roberto1 kérdése:

Ha két fekete lyuk találkozik akkor egyesülnek vagy nem?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, természetesen ez elmélet mert hát vazeg nem tudjuk még, hogy ha a fekete lyuk nem tűnik el soha szóval az űrben kering és ráadásul ha jön egy másik fekete lyuk akkor egyesül vele amitől nagyobb lesz, szóval ha ez így haladna folyamatosan akkor egy idő után egy nagy fekete lyuk lenne az egész univerzum és így önmagát szívja be vagy valami és megszületik egy újabb univerzum persze szerintem hülyeség de ez jutott így hirtelen eszembe a másik lehetőség az hogy a fekete lyuk nem egyesül a másikkal vagy egy idő után megszűnik létezni mert hát eltűnik az energiája gondolom, hát mi a véleményetek kösz hogy elolvastad : D
2011. dec. 1. 00:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szívtál haver? Pedrek már én is egyet, meghoztad a kedvet! ;D
2011. dec. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jó lehet hülyén hangzik de minden lehetséges sok fajta elmélet van de szerintem se ez az igazi.
2011. dec. 1. 01:06
 3/15 A kérdező kommentje:
ez se az igazi : D
2011. dec. 1. 01:06
 4/15 anonim ***** válasza:
Amúgy ha kíváncsi vagy a véleményemre, akkor az valószínűbb, hogy a fekete lyukakban újabb és újabb univerzumok vannak. Úgy képzeld el az egészet mint a habfürdőt. Ugyan úgy egymásba vannak kapaszkodva, és a folyamatos mozgás miatt egymástól szívnak el energiát, de ezzel együtt nőnek is, amíg van anyag. Mostanra már kezd elfogyni az anyag, híg lett az univerzum, és így elnyelik egymást a galaxisok. Lásd.: [link] Jó lehet nem indexet kéne linkelnem, de ez érthető módon van fogalmazva mindenkinek. :D
2011. dec. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Na már rájöttem hogy hülyeség ez amit irtam : D mert a hawking sugárzás miatt a feketelyuk mindig kilök idöközönként 1-1 részecskét és ezért elpárolog bebizonyitották 2008 ban ugy hogy részecskét ütköztettek és létrehoztak egy feketelyukat ami elpárolgott
2011. dec. 1. 01:15
 6/15 anonim ***** válasza:
Őőő, ebben a témában nem vagyok túl jártas, de szerintem azért "párolgott" el mert addig tudták csak fenn tartani. Folyamatosan növelik a LHC teljesítményét, ha pedig fejlődik a technika akkor bármeddig képesek leszünk stabilizálni, de elvileg biztonsági okokból ezt sosem próbálják meg.
2011. dec. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Van benne valami : S
2011. dec. 1. 01:34
 8/15 anonim ***** válasza:

Elég sok itt a hiány...

2 fekete lyuk, ha találkozik, akkor hosszas keringés után egyesülnek. Ilyen akkor szokott lenni, ha 2 galaxis találkozik. De ez nem túl gyors folyamat, elég sokáig keringenek egymás körül és közben gravitációs hullámokat sugároznak ki.


A fekete lyuk nem tűnik el, de mert párolog, egy idő után elfogyhat. Na, ez tényleg nagyon lassú folyamat.


Az univerzum nem szívja be önmagát, mert a fekete lyuk semmivel sem vonz jobban, mint más anyag. Az galaxisunk közepén is trónol egy hatalmas fekete lyuk - kering is körülötte rengeteg csillag és por - mégsem képes egymaga összetartani az egész galaxist. Kevés hozzá a vonzása.

2011. dec. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a fekete-lyukak, azok tér-vákuumok.


Ilyen vákuumok vannak az anyagban a sejtekben, minden atomi rész között.


A valóság szilárdsága, kézzelfoghatósága, csak illúzió

A természet rajzolata pedig ismétli önmagát az atomi formációktól a gigantikusig

2011. dec. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mami, amit írtál az egytől egyig nem igaz.

Nézz utána.

2011. dec. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!