Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen kapcsolat írható fel...

Milyen kapcsolat írható fel gázoknál a koncentráció és anyagmennyiség közt?

Figyelt kérdés

egy egyensúlyi folyamatnál nem koncentrációkat adtak meg,hanem anyagmennyiséget.és a megoldásban olvastam hogy, a reakciótérfogat állandó,a reakció nem jár anyagmennyiségváltozással,ezért az egyensúlyi koncentrációk helyettesíthetők az anyagmennyiséggel. Ezt megtudná nekem valaki magyarázni,hogy miért van így?

A reakció egyébként 2COS<->CO2+CS2 ha ez fontos


2011. dec. 2. 14:26
 1/3 Ozmium42 ***** válasza:
Azért mert két mól gázból keletkezik két mól gáz.
2011. dec. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
Mivel a koncentrációt \frac{\text{mol}}{\text{dm}^3} mértékegységgel adják meg, a térfogat egyszerűen kiemelhető a kifejezésből.
2011. dec. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
már kezdem kapizsgálni,még arra lennék kíváncsi hogyha nem teljesül,hogy az anyagmennyiségváltozás zérus,a térfogat pedig állandó,akkor hol sérül ez az egyenlőség?lehet egy példával jobban megtudnám érteni,elnézést ha értetlenkedek,csak szeretem ha minden részét értem a tananyagnak.köszönöm az eddigi válaszokat:)
2011. dec. 3. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!