Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért mondják, hogy "biztos"...

Ozmium42 kérdése:

Miért mondják, hogy "biztos" van földönkívüli élet?

Figyelt kérdés
Arra hivatkoznak, hogy az Univerzum nagyon nagy, de ez nem bizonyíték. Az általunk belátható része a Földön kívül egyáltalán nem is alkalmas arra, hogy élet kialakulhasson. Illetve, ha az összes bolygót vesszük, az összes galaxisokban, akkor sincs annyi lakható bolygó, hogy a nagy számok törvényére lehessen hivatkozni. És ha tegyük fel, hogy mégis van valahol élet, mi akkor sem mondhatjuk azt, hogy muszáj lennie, mert semmi nincs az ég világon, amiből erre következtethetnénk. Szerintem sokkal valószínűbb az, hogy sehol máshol nincs élet.
2011. dec. 3. 21:56
1 2 3 4
 1/36 zeronibble ***** válasza:
56%
Kik? Hol?
2011. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
89%
Mi az, hogy élet? Mi csak egy szénalapú életet ismerünk, most kezdtünk csak foszfor alapra épülő élőlényeket felfedezni. Miből gondolod, hogy az élet olyan sík és egyszerű, mint a gondolkodásmódod?
2011. dec. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
85%

A második hozzászólóval kell egyetértenem. A Földön is fedeztek már fel szilíciumorganikus bacikat valahol Norvégiában a gleccserekben, szóval egy földinél sokkal hidegebb bolygón ez ugyanígy kialakulhat. A foszfor alapú mikroorganizmusokról még nem hallottam, de mindenképpen utánanézek.

Szóval minden ott dől el, hogy mit tekintünk életnek. És én azt mondom, hogy azt képzelem el nehezen, hogy ennyi bolygó közül (aminek csak nagyon kis töredéke földszerű) mindenképpen kell lennie olyannak, ahol legalább sejtmagnélküli vagy egysejtű, de nem feltétlenül szén alapú bacik vagy hasonló anyagcserére képes rendszerek léteznek.

2011. dec. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Én óvaosabban fogalmaznék. Egyes madarak tolla meglepően sok sziliciumot tartalmaz, ez igaz. Sok helyen a szén sziliciummal helyettesíthető. Viszont egy egész eléőlény szén nélkül elképzelhetetlen. A szilicium katenációs készsége kimagasló, de a széntől messze elmarad. Nem beszéllve arról, hogy a d-alhéjai miatt túlságosan könnyen reagálnak a szilicium vegyületek. Viszont az eredeti felvetésre válaszolva. Nem tudom miért volna valószínűbb az, hogy máshol nincs élet, mint az, hogy máshol is előfordul. Az élet építőkövei még a világűrben is megtalálhatók. Plusz ez sem elhanyagolható érv, hogy mi itt vagyunk, és élünk, valahogy mi is kialakultunk.
2011. dec. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
20%
"Szerintem sokkal valószínűbb az, hogy sehol máshol nincs élet." - Ez a te véleményed, amit tiszteletben tartok. Csak akkor hogyan magyarázod az UFO-kat? Most biztos gondolod magadban, hogy mindenki hülye, aki hisz az ilyenekben, meg részegek voltak, meg képzelődtek, meg csak álmodták, de majd amikor te is látsz egyet, és logikusan nem tudod megmagyarázni, hogy mi az amit láttál, akkor majd megváltozik a véleményed. Én se hittem bennük, amíg nem láttam a saját szememmel! Volt szerencsém 2X is látni. És nem csak én láttam egyedül akkor! Hello
2011. dec. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Mert őrültség lenne azt mondani ,hogy nincsen..

Ha nem "értelmes" lényekről/létformákról beszélünk, akkor egyes tudósok szerint ki sem kell mennünk a naprendszerből..Rengeteg tudós feltételezi, hogy a marsi jégsapkákba vannak bizonyos életformák..[a földön is előfordulnak rengetegen extrém környezetbe is], sőt egyesek szerint az Európa hold ,jég alatti óceánjában is kell lenniük..De ha csak arra gondolsz, hogy hány milliárd bolygó van..és ha ezekből csak egyen kialakul vmi féle növényzet annak egyenes következménye, hogy megjelennek a baktériumok is...[innen meg már csak evolúció]

Ha viszont az a kérdés, hogy értelmes civilizációk vannak e, akkor más a helyzet...,de én azt sem tudom elképzelni ,hogy 3-4milliárd év alatt elképzelni sem tudjuk mennyi bolygón, ne fejlődött volna ki csak 1 értelmes civilizáció sem...

2011. dec. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

"kialakul vmi féle növényzet annak egyenes következménye, hogy megjelennek a baktériumok is..."


Ezt honnan szülted? A növényzet hihetetlen szintű sejtszerveződésre utal. Egyszerű prokariótákat találni is hatalmas felfedezés lenne.

2011. dec. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
52%
mert szeretnek hinni benne
2011. dec. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
Képletesen mondtam borzasztóan lebutítva..,hogy annyi milliárd bolygó közül ,csak egy olyat képzeljen el ahol nem értelmes civilizáció, hanem "növényzet" van..máris könnyebb elképzelni a szkeptikusoknak:D és lám élet:D[kicsit tényleg óvodás megfogalmazás:D]
2011. dec. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 Tom Benko ***** válasza:

Az eddig felfedezett bolygómennyiség alapján lehet valószínűsíteni.

1; Egyre több csillag körül egyre több bolygót találunk.

2; A világűrben egészen összetett szerves vegyületeket találnak, lassan üzemszerűen.

3; Egyelőre azt sem tudjuk, mitől tekinthetünk valamit élőnek.

2011. dec. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!