Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért mondják, hogy "biztos"...

Ozmium42 kérdése:

Miért mondják, hogy "biztos" van földönkívüli élet?

Figyelt kérdés
Arra hivatkoznak, hogy az Univerzum nagyon nagy, de ez nem bizonyíték. Az általunk belátható része a Földön kívül egyáltalán nem is alkalmas arra, hogy élet kialakulhasson. Illetve, ha az összes bolygót vesszük, az összes galaxisokban, akkor sincs annyi lakható bolygó, hogy a nagy számok törvényére lehessen hivatkozni. És ha tegyük fel, hogy mégis van valahol élet, mi akkor sem mondhatjuk azt, hogy muszáj lennie, mert semmi nincs az ég világon, amiből erre következtethetnénk. Szerintem sokkal valószínűbb az, hogy sehol máshol nincs élet.
2011. dec. 3. 21:56
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Továbbra sem értitek, amit mondok. Én nem azt mondom, hogy nincs, vagy nem lehet, csak azt, egyáltalán nincs ilyen "ha jobban belegondolunk..." kezdetű história, ami arra utalna, hogy van. Ha én "jobban belegondolok", akkor arra jutok, hogy csoda, hogy egyszer is kialakult (és legjobb tudomásom szerint a Földön is csak egyetlenegy alkalommal), és egyáltalán nincs semmi olyan tényező, amire gondolhatnám, amit páran biztosan állítanak. Azt mondják, hogy


1. Milyen sok bolygó van. De teljesen mindegy, hány van, ha egyszer nem megfelelő az élet szempontjából, és még ha megfelelő is, az sem elég. Még ha jelen vannak a megfelelő anyagok, és jók a körülmények, még az sem elég. Nem is tudjuk pontosan, mi kell az élet kialakulásához, hiszen nem tudjuk, hogyan alakult ki. Hogy következik ebből, hogy "biztos lennie kell"?


- Nem csak szén alapú élet lehetséges. Én amiről hallottam eddig, hogy nem szénalapú volt, arról mindről kiderült, hogy vagy mesterséges, vagy kamu. A mesterségessel pedig az a baj, hogy laboratóriumi körülmények nem teremnek csak úgy spontán.


- az UFO-król. Elgondolkoztatok már azon, hogy talán ők is földi bennszülöttek, akik jól rejtőzködnek, mert jobb a technológiájuk és megtehetik, és nem millió fényévnyi távolságokból jöttek ide? Mellesleg itt most nem az UFO észlelésekről, és az intelligens életről van szó, hanem bármilyen életről. Egy baktériumról, vagy akármiről. Mindegy az is, hogy milyen alapú. Egyébként tényleg nem hiszek bennük, de a látszat ellenére ez most nem ide tartozik.


Szóval én elfogadom, hogy lehet, hogy léteznek, csak a mellettük való érvelést nem fogadom el, mert hibás.

2011. dec. 3. 23:17
 12/36 A kérdező kommentje:
Élet: ha valami képes anyagáramlásra, energiaáramlásra és információáramlásra egyidejűleg, és esetleg kémiailag is hasonlít valamennyire hozzánk, azt én ezen a fórumon belül önkényesen elfogadom élőnek. De szerintem itt most nem kell feltétlenül definiálnunk, mit is jelent pontosan.
2011. dec. 3. 23:20
 13/36 anonim ***** válasza:

"1. Milyen sok bolygó van. De teljesen mindegy, hány van, ha egyszer nem megfelelő az élet szempontjából, és még ha megfelelő is, az sem elég. "


Elmagyarázom úgy, hogy megértsd. Képzelj el egy pohár vizet. A pohár vízben a jelenleg felfedezett univerzum egy molekula. A többi részéről fogalmunk sincs. Nagyjából ilyenek az arányok.


Elég elképzelni, hogy mi MÁR találtunk jeget, ami az élet(szerintünk) alapfeltétele. Mi eddig egy hangyányinál kisebb részt ismertünk csak meg, és már találtunk ilyen bolygókat. Arra hatalmas az esély, hogy az általunk elképzelt élet kialakuljon, nem hogy arra, hogy ismeretlen, több ezer fényévnyi távolságra lévő bolygókon mik jöhettek létre.


Összefoglalva: Nem sok van, hanem eszeveszettül hatalmas a számuk. A 10-es szám után még 81 db nulla kellene, hogy le tudd írni. Olyan mint a lottó, minél több az eladott szelvény, annál nagyobb az esély, hogy valaki nyer.

2011. dec. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Feltételezed, hogy ott, amit nem látunk, valami olyasmi VAN, tehát konkrétan, és nem csak feltételesen, ami nincs meg abban, amit ismerünk. De ilyen alapon bármit odaképzelhetünk, Istent, UFO-t, magyarokat, spagettiszörnyet, bármit. Remélem érthető, hogy mit akarok mondani. Ez egyáltalán nem teszi valószínűvé, akár még gondolati szinten sem, hogy tényleg van ott valami. És lehet, hogy nincs ott semmi, kb. ugyanilyen valószínűséggel.

2011. dec. 4. 00:06
 15/36 anonim ***** válasza:

Téged úgysem lehet meggyőzni, szóval hiába a sok érvelés:D

Több milliárd galaxis van..a mi nagyon kicsinek számító galaxisunknak is kb a 2-3%át ismerjük..

Ha te nekem azt mondod, hogy annyi de annyi lehetséges alternatíva közül, amennyit mi emberek, a kicsi agyunkkal fel sem tudunk fogni..ne lehetne egy [vagy akár jóval több] olyan bolygó ahol kialakult az élet..akkor azt mondanám, hogy szűk látókörű vagy:D

2011. dec. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
Schrödinger elméletét vágod ozmi haver? Attól, hogy valamit nem értesz attól még létezik.
2011. dec. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Mondok neked valamit kedves kérdező...Nem, hogy van földönkívüli élet, de van több milliárd másik univerzum is rajtunk kívül. Pár száz éve még kedves tudósaink úgy gondolták, hogy körülöttünk kering a Nap. 50 éve álmodni sem mertek volna arról, hogy volt valaha a Marson élet. A Curiosity nem kis meglepetéseket fog okozni.
2011. dec. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Sőt, 36 év kellett ahhoz, hogy az első szondáink a csillagközi térbe érjenek.
2011. dec. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 Tom Benko ***** válasza:

Egyelőre földszerű bolygókat nem igazán találunk, szóval a számukra még becslést sem tudunk adni, azonban a jelek szerint igen nagy valószínűségű a csillagok körül a bolygók létrejötte, szóval ez emeli a földszerű bolygók meglétének valószínűségét is. Ezenkívül ami még javítja a valószínűséget, az a csillagok rendkívül nagy száma.

Nem az a kérdés, te mit tekintesz élőnek, hanem az, hogy mitől lesz valami élő, ettől függ ugyanis, hogy milyen becslést tudunk adni az élet létrejöttének esélyére.

2011. dec. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Az exobolygókat csak a '90-es évek eleje óta fedezünk fel, egyre emelkedő számban, ilyen rövid idő alatt is több mint 500-at találtunk, ezek közül sok a lakhatósági zónába esik, mint pl a Gliese bolygók. Ezek természetesen mind a mi galaxisunkban, kozmológiai értelemben a közvetlen közelünkben vannak.

Ha a számokat nézzük, akkor a Tejútrendszerben található csillagok becsült száma 250 milliárd (2,5 × 10 a 11-ediken), és ez a szám 70 szextillió (7 × 10 a 22-diken) a Világegyetem látható részére vetítve. Még ha elhanyagolhatóan kicsi is lenne az intelligens élet jelenlétének aránya az e csillagok körül keringő bolygókon, akkor is nagyszámú civilizációnak kellene léteznie akár csak a Tejútrendszeren belül is.

2011. dec. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!