Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Most a hírekben sokat mutatják...

Most a hírekben sokat mutatják ezt az új bolygót, de a Földnél kb 5-ször nagyobbnak mutatják. Ha a gravitációja is annyiszor nagyobb ahányszor a mérete (a tömegtől függ a g. de gondolom az is a többszöröse) milyen lehet az élet rajta?

Figyelt kérdés
Nem túl nagy ez a megterhelés az életnek, és az ember hogy tudna létezni egy ilyen gravitációval rendelkező bolygón?
2011. dec. 6. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A Föld méretének 2,5-szerese. Az élet számára nem lenne megterhelő, az ember számára igen. Az ott lévő lények zömökebbek és erősebbek lehetnek, mint a Földiek.
2011. dec. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ez olyan mintha azt kérdeznéd hogy nem-e életképtelen az élet az ember számára az óceán mélyén.. de igen az, mégis tele van élettel és rengeteg fajta élőlény él ott. ha élnek ott akkor nyílván nem olyan lények mint mi
2011. dec. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az ember hogy boldogulna? 1 hónap alatt kicsinálna egy átlagembert, tele lennénk ízületi fájdalmakkal és gerincproblémákkal. Ha szervópáncélokat (ölyan öltözék, mely az emberi izmokkal együt mozogva segíti és erősíti annak mozgását) viselnénk akkor boldogulnánk, de szerintem mire oda eljutunk, már cyborgok leszünk.
2011. dec. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem figyeltem pontosan, azt hittem nagyobb ennél. Csak nem tudtam hogy milyen hatással van az életre a nagyobb gravitáció. Mármint úgy értem a sokkal nagyobb, hogy nem teszi-e lehetetlenné egy bizonyos szintnél? Nyilván olyan élőlények kellenének oda amik a saját testsúlyuk többszörösét bírják el, mint pl a rovarok. Vagy hát ha emlősök lennének ott, akkor ahogy írtátok erősebb szervezetű. Bár nem tudom hogy az ilyen szervezet mint a miénk meddig fokozható.
2011. dec. 6. 21:20
 5/11 bánomisén ***** válasza:
Kérdező, vonatkoztass el az földi élettől. Egy másik bolygón nem emberek élnek, a Földön élnek csak emberek (legjobb tudomásom szerint). Egy másik bolygó lényei ugyanúgy a saját bolygójuk paramétereihez igazodva fejlődtek ki, ahogy mi is a Földhöz igazodtunk. Nekik ugyanolyan természetesek ott azok a körülmények, mint nekünk itt a sajátunk.
2011. dec. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Nyilván olyan élőlények kellenének oda amik a saját testsúlyuk többszörösét bírják el"

Alapvetően rossz a nézőpontod.

Nem kell a saját súlyuk többszörösét elbírniuk, csak a saját testsúlyukat (igaz, hogy ott valószínúleg nagyobb a súlyuk mint a Földön lenne). Ha van ott élet, akkor az azokhoz a körülményekhez alkalmazkodott, amik ott vannak.

2011. dec. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha ugyanabból az anyagból van, mint a Föld, és ötször akkora, akkor az átmérője kb. másfélszer akkora.


Viszont a felszínén a gravitáció a tömegén kívül ugye a sugarától is függ: tehát minél nagyobb (minél lazább anyagból van), annál kisebb lesz.


Egy Földnél ötször nagyobb, de hasonló bolygón a gravitáció mondjuk kétszeres lehet.

2011. dec. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hierophis igazad van, de nem arra értettem hogy a bolygón elbírják a saját testtömegük többszörösét, csak arra céloztam hogy nem vagyok benne biztos hogy egy nagyon nagy gravitációval rendelkező bolygón egy ilyen féle szervezettel rendelkező lény mint mi képes lenne egyáltalán élni. Mert a rovaroknak eleve sokkal strapabíróbb szervezetük van, a kitinvázuk meg minden, de egy emlősnek akkor sokkal erősebb csontokra, inakra, izmokra lenne szüksége, de minél nagyobb valami annál nagyobb lenne a tömege. Nem biztos hogy ezeknek a sűrűségét lehetne úgy fokozni. Egy szintig biztos de szerintem nem sokáig. Míg a rovaroknak eleve képes rá a szervezete itt a Földön is hogy elbírja saját maguk sokszorosát is.
2011. dec. 6. 23:41
 9/11 anonim ***** válasza:
A test alakja is sokat számít - és egy lény, hiába mozog lassan, nincsen hátrányban, ha mindenki ugyanolyan lassan mozog.
2011. dec. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 bánomisén ***** válasza:
100%

Miből gondolod, kérdező, hogy egy másik bolygón élő lények szervezete ugyanazokból az anyagokból épül fel, mint a miénk? Vagy miből gondolod, hogy egy másik bolygó lényei ember formájúak? Nagy a valószínűsége, hogy ott minden más a másféle fizikai körülmények miatt.

Nem tudsz elvonatkoztatni a földi élettől, mindenáron azt akarod egy másik bolygóra ráerőltetni.

2011. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!