Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Dédapáink komolyan hittek a...

Dédapáink komolyan hittek a földönkívüli élet létezésben?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam egy előadáson ahol az előadó professzor arról beszélt, hogy a XX.század első felében a földönkívüli élet létezését még tudományos körökben is tényként kezelték. Korabeli magyar nyelvű (!) cikkeket mutatott: marsbéli csatornák, holdbéli növényzet és tengerek, tudósok elképzelése a vénuszi civilizációról, atombomba robbanás a Marson, és végül az 1920-as években rádióüzenet fogtak a Marsról. Ezek mind tudományos cikkek voltam és nem bulvár vagy sci-fi.

Azért érdekes ez, mert én egészen kis gyerekkorom óta mindenhol azt hallottam, hogy a földönkívüli élet csak is a fantasztikus kalandregényekben és filmekben filmekben létezik, de a valóságban ennek nagyon csekély az esélye.

Erre most kiderül, hogy dédapáink, az űrkorszak előtt tudományosan is vizsgálták a témát. Mi a véleményetek?


2011. dec. 14. 12:41
1 2
 1/16 anonim válasza:
mindig hülyítik valamivel az embereket, bár őket valószínűleg jobban lefoglalta az 1. és 2. vh
2011. dec. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Dédapáink alatt ugye a tudósok, kutatók elenyésző százalékát érted, ugye? Mert, akkor igen. A közember, akkor még azt is igen nehezen képzelte el, hogy mi van a feje felett. Falun - saját tapasztalatbó tudom - azt hitték, hogy a felhők felett a menny van.
2011. dec. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Antimod ***** válasza:

"1920-as években rádióüzenet fogtak a Marsról."


És erről mi derült ki, mi volt?


Én nem vagyok dédapa-korú, de komolyan hiszek a földönkívüliek létezésében. Az, hogy idelátogatnak-e, már vita tárgya lehet nálam, de nem létezik, hogy a "végtelen" (de legalábbis naprendszerek milliárdjait tartalmazó) világegyetemben egyedül itt vannak élőlények, ezen a bolygón.

2011. dec. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha egyszer sikerül megszerezned egy Galaktikát, akkor tavaly volt egy cikksorozat erről. Nem csak a marsi, hanem pl. a vénuszi élet volt a "sztár" nagyon sokáig, mert ugye ennyi felhőt csak buja növényzet hozhat létre, meg milyen jó lehet már ott. A legtöbb "klasszikus naprendszeri sci-fi" veszi az alapját az akkori tudományos sajtóból (nem magától találta ki senki, hogy a Marson lehetet/lehetett élet). Gyanúsították a Vénuszon és Marson kívül még a Titánt is, de az későbbi (most is gyanúsítják, de ez más).

Mielőtt ténylegesen körülnéztünk a műholdakkal, azt hittük, körbevesznek a földönkívüleik. Mióta járkálunk a könyéken, ez megdőlni látszik, mert sehol senki (egyelőre). De egyre pontosabb mérések és egyre több adat van a talán életet hordozható bolygókról, holdakról a Naprendszerben, szóval még bármi lehet. Erősen a "fene se tudja, meg kéne nézni" periódusban tart az exobiológia. Hipotézis sok van, olyan is, aminek egyes elemeire bizonyítékok is vannak, de semmi perdöntő.


Szóval ma, az űrkorszakban is vizsgálják a témát tudományos oldalról.

2011. dec. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Invesztor, nem vagyok otthon annyira a XX. század történelmében, de szerintem az átlag, nem vallásos, városi polgár is tényként foghatta fel a földönkívüli élet létezését.

Georges Méliès Utazás a Holdba című filmje, ami egyben a világ első sci-fi filmje, 1902-ben készült, az átlag mozi nézőknek.

[link]

Ráadásul ezután kezdett elterjedni a marslakó kifejezés is. Az 1930-1950-es évek sci-fijei pedig, szinte kivétel nélkül fekete űrfilmek vagy űroperák.


Harmadik, sajnos én sem tudok többet a Marsról fogott rádióüzenetről. 1923-ban, a nagy marsközelség idején, a Föld több pontján, a korabeli legjobb rádiótávcsövekkel, kb. 40 másodperces, többször ismétlődő jelet fogtak a Marsról. Az üzenetet 20 év múlva Neumann János fejtette meg, az általa is tervezett EDVAC számítógéppel. Szerinte az üzenet vészjelzést jelentett.

Ez nem sci-fi, hanem a valóságban megtörtént eset, én mégsem hiszek benne, mivel az informciók a II. világháború után titkosították, és szerintem nem az összeeskövés elméletek miatt, hanem mert időközben kiderülhetett, hogy marsi rádiójelek természetes eredetűek is lehettek...


Utolsó, szerintem, ha a Naprendszerben valahol találnának egysejtű élőlényeket, biztos vagyok benne, hogy nem az lenne "minden idők legnagyobb legnagyobb felfedezése". Van egy biológus barátom, aki szerint alacsonyabb szintű élőlények, szinte bárhol előfordulhatnak. Az elmúlt pár évben egyre elterjedtebb az a felfogás, hogy a Marson, az Európán, az Enceladus, a Titánon és talán a Ganümédészen is lehetésges a élet.

Az igazi szenzáció szerintem, a magasabb szintű, akár növényi vagy állati élet felfedezése lenne, az értelmes élet felfedezése pedig valószínűleg megváltoztatná az emberiség gondolkodását.

2011. dec. 14. 21:20
 6/16 anonim ***** válasza:

Az utolsó bekezdéssel kapcsolatban múlt héten volt Szathmáry Eörs prof. előadása. :) Ő amúgy azt mondta, baktériumra van esély. A "legnagyobb evolúciós hiátust" ő a prokarióta-eukarióta átmenetben látja, és úgy elmélkedett, ez egy olyan ugrás, amit nem evidens, hogy az élet megtesz, ha ki is alakul (nálunk mondhatni "szerencse" volt, kb. mi nyertük a lottóötöst). Szóval baktériumokra számíthatunk, ő magasabbrendűre nem fogadna nagy tételben.

És egy biológusnak az lenne a nagy felfedezés, ha az Európán, vagy legalább valahol arrafelé találnának életet. Mert a Mars még ugyanaz, mint az itteni, nem akkora csillagászati távolság, lehet sodródás. De az nagy valószínűséggel már önállóan kifejlődött élet, független gyökerekkel.

2011. dec. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6%

A Holdunk szines es Kennedyt azert inteztek el, mert nyilvanossagra akarta hozni, hogy kapcsolatban allunk idegen, mas bolygo(k)rol erkezett lenyekkel.

Az igazsagot ugy lehet a legjobban elrejteni, ha kiteszed a nagykozonseg szeme lattara.

Az amerikai hatasvadasz filmekben levo "megall az eszem" otleteket, nem LSDn nevelkedett fantaziadus emberek talaltak ki, hanem mindegyiknek van valami valosag alapja. Ami nincs, azt nem tudjuk kitalalni. Vagyis csak ugy lehet sztorit letrehozni pl. Marslakokrol, ha valaki valahol talalkozott egyel.

Aki pedig azt hiszi - felolem lehet egyetemi professor is vagy maga az elnok - hogy egyedul vagyunk a vilagegyetemben, az nagyon-nagyon el van tevedve es a sajat nagykepusegetol az orraig nem lat!

2011. dec. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Semmi sem kizárt. Bár szerintem jelenleg jobban lefoglalja az amerikai kormányt a gazdasági válság mielőbbi megoldása, mint az esetleges űrlényekkel a kapcsolattartás.

Amúgy én is hallottam Buzz Aldrin könyvéről. Ő volt azaz űrhajós, aki Neil Armstronggal együtt először szállt le a Hold felszínére. Azt írta, hogy a Holdon valójában földönkívüli élőlényekkel találkoztam, akik kalap alakú űrhajóval érkeztek és közöltök, hogy ők voltak itt előbb, ezért a Hold már az övék. Meglep, hogy nem kavart nagy port a könyv, elvégre csak Buzz Aldrin-ról van szó!!!

Hogy érted azt, hogy a Hold szines?

2011. dec. 16. 21:31
 9/16 A kérdező kommentje:
*találkoztak
2011. dec. 16. 21:31
 10/16 anonim ***** válasza:

A gazdasagi valsag sem egy titokzatos dolog, ami csak ugy megtortenik. Minden egyes reszlete alaposan meg van tervezve.


A Hold szinerol van egy jo kis video, ami elmagyarazza mit latunk - kis angol tudas szukseges -

http://www.youtube.com/watch?v=4PNjm9_Kzu8&feature=player_em..

2011. dec. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!