Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagászattal kapcsolatban...

Csillagászattal kapcsolatban lenne néhány kérdésem, megnézitek?

Figyelt kérdés

Engem nagyon frusztrál, hogy a National Geographictól kezdve minden TV műsor és cikk csak általános információkkal, találgatásokkal van tele. "A tudósok azt feltételezik, hogy..." Stb.

Konkrétabban:

Féreglyukak, ill. időutazás ... miből gondolják a kutatók, hogy a kettőnek van köze egymáshoz, amikor még megmérniük sem sikerült ilyesmit?

Fekete lyukak... honnan jött az ötlet, hogy mindent elnyel, ill. hogy ami oda bekerül, az atomjaira hullik szét és tárasi?

Összefoglalóan, annyi lenne a problémám, hogy ha valamit nem tudnak bebizonyítani kerek-perec, akkor miért bocsátkoznak előre felvetésekbe, mi értelme az okoskodásnak? Vagy esetleg tud valaki olyan oldalt, ahol levezetik, hogy mi alapján jutottak ezekre a következtetésekre? Köszönöm előre is!


2011. dec. 18. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? tudod, a fizikában van egy szép dolog, mégpedig az hogy a számolásokból következtetni lehet nagyon sok mindenre. csak hogy egy nagyon népszerű dologról beszélek, itt van a Higgs mechanizmus. a gyenge kölcsönhatásnak megengedi hogy legyenek "nehéz" bozonjai ( W & Z)amig az elektromágnesesnek tömegtelenje van, a foton. szóval ez a mechanizmus generálja a tömeget sok részecskének. ls mindez elméleti számolásokon keresztül jött le. sokminden nem lett volna ha nem bocsátkozunk előzetes feltételezésekbe, és ez így van rendjén. Számolásokat meg hiába néznéd, kb annyit értenél belőle mintha nekem adnának kanjikat.
2011. dec. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megtisztelő a kioktató hangnemed, illetve hogy így ismeretlenül ennyi mindent feltételezel rólam. Azért kösz.
2011. dec. 18. 16:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Figyelmedbe ajánlok egy jó elektrodinamika-jegyzetet:


[link]


Ezt nem NatGeo-s kis p.csöknek írták, hanem komoly, hozzáértő embereknek. Gondolom hallottál már az elektromágnesességről, de biztos vagyok benne, hogy a jegyzetből semmit nem fogsz megérteni. Egyszerűen nincsenek meg a matematikai alapjaid.


A féreglyukakkal, időutazással, Higgs-mechanizmussal az a baj, hogy még az elektromágnesesség elméleténél is bonyolultabb matematikát tartalmaz. Amíg ezt sem tudod megérteni ne is várd,hogy mélyebben megértheted a körülöttünk lévő világot.

2011. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
igen, ez fizikán 2. féléves anyag. Relativitás 4.-5. félévben jön be, és akkor hol van még az ami megmagyarázná a kérdésedet..
2011. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tényleg nem semmi... de ettől függetlenül nem adom fel, meg akarom ezt érteni! Köszönöm szépen!
2011. dec. 18. 17:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor gyere elte fizikára
2011. dec. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, miután a biomérnökit elvégeztem.
2011. dec. 18. 18:28
 8/8 anonim ***** válasza:
A mezőt értem, a rétet is, de mi az a derivált?
2013. febr. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!