Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Entrópia=szabadenergia? Az...

Entrópia=szabadenergia? Az entrópia egyenlő a szabadenergia kifejezéssel, ha nem miért nem?

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de úgy tudom az entrópia a rendezetlenséget jelenti. Nem tudom mi az a szabadenergia, de ha az ingyenenergiára gondolsz akkor nem ugyanaz. Akkor lesz szabadenergiánk, ha az entrópia csökken. Asszem.
2011. dec. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem egyenlő vele, sőt inkább ellentétes folyamatok. Az entrópia a amellett hogy a rendezetlenség mértéke, a spontán folyamatok (egyik) irányjelzője. Tehát akkor spontán egy folyamat, ha végbemenetele során az entrópia nő, nő a rendszer rendezetlenségének mértéke.

A szabadentalpia viszont a rendszer maximális munka végzőképessége. A munkavégzés pedig rendezett mozgásra épül, ennél fogva az entrópia növekedése szabadentalpia (v. szabadenergia) csökkenéssel jár, és fordítva.

2011. dec. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, ezek különböző mennyiségek.


Az entrópia a hőmérséklethez tartozó extenzív mennyiség, tényleg fel lehet fogni úgy is, mint a "rendezetlenség mértéke". Az is igaz, hogy természetes folyamatokban, zárt rendszerekben ez növekszik.


A szabadenergia pedig a belső energiának az a része, ami effektíve munkavégzésre fodítható.

Ne keverjük össze a szabadentalpiával. Az is hasonló módon van származtatva, de az az entalpiából és (moláris) értéke megegyezik a kémiai potenciállal.


A termodinamikában a szabadenergia létező fogalom és nem valami áltudományos - örökmozgós dolgot jelent :D

2011. dec. 31. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ugyanezt kérdeztem én is hieroglifákban itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


és sajnos elég ellentmondásos vita lett belőle... de talán tanulságos is kicsit.


Itt sokkal jobb válaszok érkeztek, de eléggé összezavart a saját topicom.

Én most azt hiszem azt lehet mondani, hogy az entalpia ellentétes az entrópiával.


(habár válaszolóim - lehet hogy nem vették észre, de - az ellenkezőjéről próbáltak meggyőzni)

2012. márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a "harmadik" kifejtené bővebben a szabadenergia és a szabadentalpia közötti különbséget?

mert szerintem tök releváns, de kicsit szűkszavú voltál róla... :D

legalábbis ez épp tökre motoszkál bennem a téma kapcsán...

Köszi!

-a negyedik-

2012. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!