Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Adnátok néhány ötletet?...

Adnátok néhány ötletet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy kiselőadást kell készítenünk kémia órára, amely témájában nem túl megkötött a lényeg, hogy érdekes, kémiához kapcsolódó legyen.

Nyolcadikos gyerekekhez mértén kéne válasszak valamit.

Előre is köszönöm a segítséget!


2012. jan. 4. 17:54
 1/4 Tom Benko ***** válasza:

Anyagok tisztítása. Be is lehet mutatni például a bepárlást, desztillációt, kristályosítást.

Vagy a kémiai elemek nevének eredete. Szintén nagyon hálás téma, akár még a tanárnak is tudsz újat mutatni.

Lehet mesélni a kémia magyarításáról, ezzel még a nyelvtantanárnak is nagy boldogságot okozhatsz.

Műanyagok szintén jól szemléltethető példa.

És ott van az örökzöld környezetszennyezés és az ellene való védekezés is, bár ez kicsit uncsi lehet.

2012. jan. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Timmer válasza:
Én a helyedbe mindenképp vagy a radioaktivitásról, vagy a ritka elemekről tartanék előadást, mert azokról suliban nem tanulunk. nitrogén, oxigén kén..könyökén jön ki mindenkinek, de ha egy jó előadást tartassz pl a latnoidáikról, vagy az alkárifémekről az tök jól elsülhet...(ez az én tippem, ugyanis én is nyolcadikos vok :)
2012. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Radioaktivitásról nem véletlenül nem tanultok. Majd fogtok 10.-ben, mert akkor lesz már elég alapismeret hozzá. Addig túl sokat nem tud róla beszélni az ember. Ritka elemek meg... Mitől lesz valami ritka?
2012. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Otthon hasznalt haztartasi szerek osszetetele hasznalati szabalyai es az eddigi kedvenc kiserletekrol ...szep prezentacioval ujsag kivagasokkal sajat plakat montazssal bevonva az osztalytarsakat is
2019. febr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!