Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gesztenyekrémleves, desszert:m...

Gesztenyekrémleves, desszert:muffin, mi legyen a második? Adnátok ötletet?

Figyelt kérdés

Ezt a kettőt tuti csinálom karácsonyra, de másodiknak nem tudom mit készítsek.(töltött pulyka?? ezt még soha nem sütöttem) Illetve emellé még kellene vmi saláta, fasírt/hal is igaz?

Könnyű és egyszerű étkeket várok!!:)


2011. dec. 14. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Leírnád(ha máshova nem,hát privátba) a gesztenyekrémlevesed receptjét?Én egy rumos mazsolás gesztenyekrémlevest ismerek,kiváncsi vagyok a tied milyen és miben tér el az általam ismerttől... aztán ha érdekel,én is elküldöm az enyémet...(mármint persze a receptjét)
2011. dec. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia! Én ezalapján fogom:


http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__23..


Amit az utolsó előtti írt.

2011. dec. 14. 21:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

rizs, párolt zöldségek, pulyka, sültcsirke, sajttal, baconbe takart/töltött csirkemell, fasírt, rántott gomba, karfiol

paradicsomsaláta, céklasaláta

2011. dec. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Én hideg gesztenyekrémlevest szoktam készíteni. 1 csomag főzés nélküli vaníliás pudingport 1 liter tejjel pár percig robotgéppel kikeverek, majd hozzáadok 1 csomag (25 dkg)lereszelt gesztenyemasszát, és botmixerrel (vagy turmixgépbe öntve) jól elkeverem, pürésítem, ízlés szerint cukrozom, teszek bele vaníliás cukrot is és kevés rumaromát, csipet sót, picike fahéjat, és egy fél vagy egész citrom reszelt héját (ez elhagyható, anélkül is finom). Ha hígabbra szeretnéd, önts hozzá még tejet.

Jól behűtöm, és tejszínhabbal a tetején, esetleg rumba áztatott mazsolával kínálom.


Ez? Zseniális!

2011. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
narancsos kacsa(vagy sima pulyka) hagymás törtkrumplival vagy krumplipürével, mellé párolt lilakáposzta. Nekem ez a kedvenc főételem Karácsonykor a töltöttkáposzta mellett:)
2011. dec. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

pulykamelltekercs, gombás töltelékkel, aszaltszilvával feltekerve, baconba csomagolva.nem nehéz, kifejezetten illik a gesztenyeleveshez és a desszerthez.

a körete lehet zöldséges rizs, formázva, vagy kruplipüré

habrózsa szerűen kinyomva.

a receptet, ha kéred szívesen leírom.

2011. dec. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!! Elmondanád, hogyan készítesem el a "tekercses pulykát"?

Köszi!!:)

2011. dec. 15. 11:52
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

a pulyka/csirke mellet szép nagy tenyérnyi szeletekre vágom, finoman klopfolom, sózom. 10 -12 szeletet szoktam 4 főre.

4 zsemlét felkockázok, egy kis tejjel meglocsolom, de ne ázzon, csak morzsolható legyen. bele a szokásos 1 tojás, bors, petreszelyem.ha laza egy kis prézlivel korrigálom.

egy közepes hagymát finomra vágok és zsíradékon megpárolom. rádobok 25-30 deka vékonyra szelt gombát, kis sóval puhára párolom. ha zsírjára sült a zsömlés fűszeres masszát rateszem és addig keverem, míg összeáll, nem híg.

kicsit hűtöm, hogy könnyebben dolgozhassak vele.

annyi fele osztom a tegyerem élével, ahány husi van.

fogom a húst, ráteszek egy adag tölteléket és szépen rásimítom.

a kezem felőli részre teszek 2-3 magnélküli aszaltszilvát

és föltekerem, mint a bejglit. a szilvák középre kerülnek.

a a roládokat betekerem egy szelet baconba és zsiradékkal kikent tepsibe sorakoztatom.

egy fél deci vizet aláöntve, szorosan lefóliázva kb 45 percig sütöm, majd fólia nélkül megforgatva, körbe pirosra sütöm.

ha ez magvan, akkor 10-15 percig pihentetem, és ferdén elvágva tálalom a tekercseket.

nagyon látványos és nagyon finom, ha esetleg marad belőle hidegen is kitűnő:)

üdv.

2011. dec. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hosszúságát megfelezve vágod ketté a szeleteket?

(bocsi, érthetőbben nem tudom:)


Megcsinálom!!!!!Köszönöm!!!!!!!!!!!!!:)

2011. dec. 15. 12:16
 10/10 anonim ***** válasza:
nem, nem, kereszetbe srébe, vagy simán:))
2011. dec. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!