Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit mond ki pontosan a Poincar...

Mit mond ki pontosan a Poincaré visszatérési tétel?

Figyelt kérdés

2012. jan. 11. 18:00
 1/4 Kinga néni ***** válasza:

Zárt konzervatív rendszerek majdnem minden trajektóriája végtelen sokszor visszatér a kezdőfeltétel tetszőleges

ε sugarú környezetébe a fázistérben.


vili?

2012. jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A végtelen sokszor gondolom nem kell, mert ha egyszer visszatér, akkor többször is. Vagy nem? Nem lehetséges esetleg olyan eset, mint az inga instabil egyensúlyi helyzete, hogy végtelen idő alatt tér esetleg vissza? Nem lehet, hogy a tétel csak majdnem minden pontra érvényes és nem minden pontra?
2012. jan. 12. 10:14
 3/4 A kérdező kommentje:
Mit értesz azalatt, hogy zárt? A konzervatívval ekvivalens, nem? Helyette viszont nagyon gyanús nekem, hogy a korlátosság is kell. Azaz korlátos a fázistérben! nem?
2012. jan. 12. 22:06
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudtam, idéztél szó szerint egy neten is megtalálható forrásból. De épp az a bajom, hogy ez nem vagyok benne biztos, hogy pontos definició.
2012. jan. 14. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!