Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van aki eltudná magyarázni...

Van aki eltudná magyarázni ezeknek a LED-es lámpáknak a működési elvét, esetleg van olyan hely, ahol részletesen ki van fejtve, hogy hogyan működnek és miként hatnak a növényekre?

Figyelt kérdés

[link]


Azt írja, hogy a piros és kék fény hat a növény fejlődésére. De ha tényleg csak a szín számít, akkor nem elég fogni egy sima fehér LED-es lámpát és üvegfestékkel ilyen színűre festeni?


2012. jan. 13. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem UV-s lámpára van szüksége a növénynek vagy egy nagyon erős régebbi lámpára napfény helyettesítésnek.
2012. jan. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És annyi elég ahhoz, hogy egész évben virágozzanak a növényeim? Egy kicsit szkeptikus vagyok.
2012. jan. 13. 10:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de nem tudom, ettől például már eleve viszketést kapok: "Kutatások bizonyítják, hogy.."

Amúgy szerintem fajtától függ, melyik mikor, hogyan virágzik, és hogy valóban szépen virágozzon, ahhoz kevés a fény színe, megfelelő hőmérséklet, páratartalalom is kell, vízmennyiség, tápanyag, megfelelő föld, stb.


(Amúgy egy fehér ledet kár lenne öszekenni, lehet kapni olyan színű ledeket is, talán még olcsóbb is. :D)

2012. jan. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És mivel nem a trópusokon vagyunk, szerintem nem is jó a növénynek, ha folyamatosan virágzik. (Arról sem vagyok meggyőződve, hogy a vadon élő orchideák mindegyik fajtája kötelezően folyamatosan virágzik.) Ha az a cél, akkor inkább egy műanyag virágot vegyél. :)
2012. jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok azzal jönni, hogy a szomszédnál pedig mindig jobb és szebb, de nála tényleg állandóan virágzik az orchidea és nem mű és nem vesz újat, egyszerűen folyton hozza az új virágot. Annyit mondott, hogy elég neki a párás levegő. Én amennyire bírom bepárásítom a lakást, de azért szeretek szellőztetni. Nem bírom amikor napokig zárva van az ablak és nincs bent semmi levegő, csak az állott párás bűz. És úgy tudom az orchidea sem szereti, mert könnyebben kap el mindenféle gombásodásokat, ezért biztosítani kell a szellőzést. Megteszem úgy, hogy napközben nyitva van résnyire az ablak, de nem hoz egy darab virágot sem már két éve. Mindent kipróbáltam, hideg meleg hőmérséklet ingadozást, párásítást, tápoldatoztam, most jönne ez a fény, de nem akarok úgy tízezreket költeni rá, hogy aztán kiderüljön, hogy nem is működik.
2012. jan. 13. 11:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Javaslom, először derítsd ki a növényed pontos fajtáját, utána arra keress gondozási utasítást, tippeket. Orchideából ezernyi féle van. Egyáltalán orchideád van? :)
2012. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Két féle orchideám van phalaenopsis és dendrobium. Millió szakirodalmat olvastam róla könyvtárban, interneten. Biosz szakos vagyok Szegeden és a növényszervezettan tanáromtól is kérdeztem, hogy hogy működik az orchidea, ő is javasolt egy csomó könyvet, szóval nem azzal van a gond, hogy nem tudom mi az az orchidea. Annyi, hogy valami hiányzik ahhoz, hogy virágozzon és nem tudom, hogy mi.
2012. jan. 13. 11:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Hátha segít:

[link]

[link]

stb., gugli: phalaenopsis blooming

Esetleg keress rajta kértevőket, élősködőket.

2012. jan. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!