Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Eltudná magyarázni nekem...

Eltudná magyarázni nekem valaki hogy mia az az alhéj pályák s meg p d f nemértem ezeket sehogyse?

Figyelt kérdés

Órán irtam amit kell a tábláról de nem értem meg akárhogy s próbálkozom.

pl hidrogénnél ezt irtam : H

1s1



O

1s2

2s2 2p4


Mg

1s2 2p6

3s2


2012. jan. 17. 14:59
 1/2 anonim válasza:

szerintem keress ilyen kulcsszavakkal a google -n:

főkvantumszám,

mellékkvantumszám,

elektronpályák.

Bőséges irodalmat találsz, eléggé jók, és akkor kérdezz ha azt nem érted.

2012. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

Az elektronok energiája az atomon belül szintekre tagolódik. Ezeket a szinteket négy kvantumszámmal jellemezzük. Ezek minden értékének egy-egy pálya felel meg, amin az elektronok tartózkodhatnak. A pályák együtt alhéjat, azok pedig héjat alkotnak. Az alhéjak (illetve a pályák) nevei az s, p, d és f.

Amikor az atom elektronszerkezete kiépül, akkor az elektronok mindig a legalacsonyabb energiájú betöltetlen pályára lépnek be, itt lép érvényre a Pauli-elv. Mivel s pálya csak kétféle van, erre legfeljebb két elektron kerülhet. A p pályából háromféle van, hat elektronnal. A ténylegesen jelenlévő elektronok számáról az általad is írt leírás ad számot.

2012. jan. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!