Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miben különbözik matematika...

Miben különbözik matematika tanári szak a matematikus szaktól?

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 10:19
 1/9 Shai-Hulud ***** válasza:
70%

Abban, hogy a tanári szakon pedagógiát is oktatnak.


Pedro

2012. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első választ kiegészítve még abban is, hogy matematikusoknak magasabb szinten tanítják a matematikát. Az egyik szakot arra találták ki, hogy matektanárokat képezzenek. A másikat arra, hogy matematikusokat.
2012. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
35%

Csak abban különbözik a kettő, hogy a tanárin van pluszban pedagógia, módszertan, pszichológia. Ugyanis az oklevelével a matematikatanári szak végzettje minden olyan helyen kaphat állást, ahol a matematikus is (csak fordítva nem áll fönn).

Nincs igazam?

2012. jan. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

ma 09:59 Nincs. A két szak közötti különbséget ugyanis redukáltad az álláskeresésre, azonbelül is annak az általad átlátható részére. Ebből a szempontból igazad lehet, bár ebben sem vagyok biztos.


Ha viszont azt nézed, milyen szinten tanulod meg a matematikát, akkor elég durva a különbség a kettő között. Ettől még nem jobb az egyik a másiknál, csupán másmilyen igényt elégít ki.

2012. jan. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
23%
Én matematikus végzettségű vagyok, de átnézve a két szak tananyagát, a fölfedezett különbség csupán az általam előbb említettekben van. Az álláskeresés terén meg nem tudok oly esetről, hogy valahol fölvettek volna matematikusi végzettségűt személyt, de matematikatanári végzettségűt nem.
2012. jan. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

"de átnézve a két szak tananyagát,"

Ez esetben fogadd gratulációmat. Valószínűleg az első ember vagy a földön, akinek ez sikerült. Arra azonbannem lehetsz büszke, hogy nem vetted észre a különbséget. Valószínűleg a tananyagban is elég sok van, de az oktatás egészében rengeteg.


"Az álláskeresés terén meg nem tudok oly esetről..,"

Épp ezt írtam. Leszűkíted az összehasonlítást egy olyan területre, ami az egyik összehasonlítandó szempontjából másodlagos, a másik szempontjából sokadlagos jelentőségű, és kizárólag a saját információidból indulsz ki.

Mindegy, neked kár magyarázni, csak a kérdezőt nem kéne félrevezetned.

Részemről a kérdés ki-ikszelve.

2012. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
23%

Én nem a tananyag beosztásáról beszéltem, mikor azt állítottam, hogy nincs különbség, hanem a mibenlétében.

Másrészt meg ez nem büszkeség kérdése, legalábbis számomra nem.


Ami a félrevezetést illeti, az teszi ezt, aki nem veszi a fáradságot, hogy egybevesse a két szak tananyagát, noha véleményt osztogat.

2012. jan. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Csak hogy az erőviszonyokat átlássátok: az ELTE matematika szakán a tárgyak nagy részét 3 szinten oktatják. A leendő tanároké a leggyengébb, a közepes az alkalmazott matematikusoké és a legmagasabb szint a matematikusoké. Nagyon nagy a szintbeli különbség, ami nem azt jelenti, hogy a tanárok feltétlenül gyengébb képességűek, de a tőlük elvárt tudás egyértelműen alacsonyabb.
2012. jan. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat!
2012. jan. 27. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!