Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Felemeltem a szőnyeget, és...

Felemeltem a szőnyeget, és kb. fél cm hosszú, láb nélküli csepp alakú állatok "szaladtak" széjjel alóla. Mik lehetnek ezek, és hogyan kell tőlük megszabadulni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 20. 06:46
 1/9 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne, nálunk a fürdőszobában vannak
2012. jan. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Milyen színűek, mekkorák? Egy kicsit több infót!

Ha szürkék, pincebogár, ha barnák - csótányok...bármi lehet.

2012. jan. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
sztem inkább százlábúak ezek. Csak kicsi a lábuk azért nem láttad őket :)
2012. jan. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hollófernyiges ***** válasza:

Nem ő volt?

[link]

2012. jan. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
áh, én erre gondoltam, akkor mégse százlábú :)
2012. jan. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az lesz, pikkelyke. Nem bánt az semmit, még szaga sincs, csak zavaró, hogy van. Párás helyeket kedvel, ezért a fürdőben gyakoribb. A lakás többi részéről kiüldözhető, ha sikerül "kiszárítani" (szellőztetés, párátlanító, mindenfélét reklámoznak ma már). Igazából arra jó, hogy ha a szőnyeg alatt is találkozol vele, javallott valami párátlanítás, mert az azt jelnti, nedves a lakás, és akkor nagyobb eséllyel költözik be a penész is, ami meg már nem tesz jót. (Ja, és van lába, csak pici.)

Ha nagyon sokan vannak, sokat nem ér, ha egyenként agyoncsapod őket, ha kevesebben, akkor papucs.

2012. jan. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt írják, a gyapjút is megeszi, és ez egy gyapjúszőnyeg, ilyen vastagabb cserge-szerűség, a hálószobánk pedig a fürdőszoba mellett van, szóval valószínűleg onnan jöhettek kajálni.

2012. jan. 21. 12:25
 8/9 anonim válasza:
Ezüstös pikkelyke. Szénhidráttartalmú cuccost fogyaszt, nem terjeszt semmit, nem élősködik. Azt én is szeretném tudni, mitől függ, h van-e vagy nincs (nálunk évente kétszer jelennek meg, aztán semmi), de nem kell bántani, ez nem olyan, mint a csótány, szalonnabogár v zsizsik.
2012. jan. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mitől függ, van-e? Milyen a páratartalom, és milyen a populáció állapota. Mert ha évente rendesen megjelennek, van egy pici "kolóniájuk" valahol mondjuk a pincében, és ha épp sokan vannak (vagy akár a szaporodási ciklus miatt, vagy mert készülnek a télre), egyszerűen többen járkálnak ki, nappal is, amikor észre lehet venni. Ha nagyon száraz a lakás, mondjuk a nagy nyári hőségben, akkor nem fognak a nappaliban tartózkodni, de ebben a nyirkos időben lehetséges.
2012. jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!