Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vajon a férfiak vagy a nők...

Vajon a férfiak vagy a nők okosabbak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 15:07
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés inkább az, van-e értelme a tudományok témakörben (inkább férfiak érdeklődnek iránta) a természettudományok alkategóriában (egyértelműen férfi többség van a GYIK eme szekciójában) ilyen kérédst nőként feltenni. Elvégre kétféle válasz fog dominálni.

1. Nem, nincs különbség - átlagosan. (Diplomatikus válaszoló.)

2. Persze, hogy mi, férfiak vagyunk az okosabbak. (Kevésbé diplomatikus válaszoló.)

Lehet mindenféle észérveket felsorakoztatni, hogy melyik nem melyik területen ér el jobb eredményeket, de a lényeg az, hogy az átlagos intelligencia nagyjából megegyezik. Minden más már a szokásos nemek harca vita, és mivel több a férfi ebben a szekcióban, az arány el fog hajlani (főleg a nem túl diploamtikus válaszok miatt). Ha erre téved egy nő, majd vehemensen elkezdi védeni a "saját fajtáját", mert igazságtalanságnak érzi a helyzetet, ami újabb vitára ad lehetőséget, hiszen ezzel igazolja, hogy a nők emócionálisabbak, érzelmektől hajtva döntenek, és mutatnak a női válaszolóktól szép pédákat.

2012. jan. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
83%

"1. Nem, nincs különbség - átlagosan. (Diplomatikus válaszoló.)"

Ez igaz is.


"2. Persze, hogy mi, férfiak vagyunk az okosabbak. (Kevésbé diplomatikus válaszoló.)"

Ez viszont így nem igaz. Az igaz, hogy a férfiak közt több az okos - és a buta is. Így jön ki az átlag.

A nők sokkal közelebb vannak az átlaghoz.


Ebből az következik, hogy egy probléma megoldására (ha az nem tipikus női probléma) - inkább férfiakat érdemes megbízni. Azért, mert a buták közülük úgyse csinálnak semmit - míg közben az okosak megoldják. Ezalatt az átlagos nők a másik csoportban csak néznek.


De ezt már leírtuk régebben, és a kérdező (nő) arra nem vette a fáradságot, hogy ezt megnézze - pedig nyilván ki is írta neki, mikor feltette a kérdést.

2012. jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :).
2012. jan. 21. 12:44
 14/34 anonim ***** válasza:
77%

12/13 a válaszod egyik része megint nem teljesen igaz."A nők sokkal közelebb vannak az átlaghoz."


Először is nem azt kérdezte hogy a nőknek vagy a férfiaknak van több érzékük a fizika elmélethez vagy egy űrhajónak a megalkotásához, ha nem általában, mindenre vonatkoztatva tette fel a kérdést.


Természetesen vannak olyan dolgok amelyekhez a férfiak értenek jobban és vannak amelyekhez a nők. De ez nem jelenti azt hogy a nők szellemi képessége az átlagosba sorolható.


Az hogy ki mennyire nyitott, és milyen tehetséggel születik legyen az nő akár férfi, azt mindig a hetedíziglen örökletesség határozza meg.


A született paraszt akinek az ősei is azok voltak nyilván való, hogy ilyen hajlamokkal, tehetséggel fog születni agyilag-- mert a világ Tömegembere" (ma is rengeteg van sajnos anafabéta)csak a XIX szd második felében kezdett írni, olvasni, tanulgatni. addig vagy csak kiváltságosok, vagy a papok vagy épp szegény nemesség tagjaiból kerültek ki mint valami íródeákok.

Tehát ez azt jelenti, hogy a ma olyan okosnak tartott férfiak, bizony az őseiknek köszönhetik, hogy szellemileg aktívabbak! Épp így vannak nők akik sokszor egykeként születtek gazdagabb családba, vagy a családfő is már intelligensebb volt és mint nő tanulhatott, olvashatott igy agyilag ilyen téren is differenciálódni volt képes az agy. Hasonlóan a zenei vagy képzőművészeti adottságokkal azok is született, örökletes képességek-- mint a hód farágcsálása--kényszeressé válik a tudni akarás és a gyakorlati kivitelezés ebből következően a tovább gondolása bárminek.


S mint már írtam még a XIX sz ban is a nőknek szinte bűn volt olvasni, számukra ott volt a család a gyermek születés és nevelés, és a család körüli munka. Ha még is dolgoznia kellett, akkor vagy napszámos, vagy cselédje lehetett másoknak. De ha ilyen munkát se kapott és nem akart ennek ellenére se éhen halni -- a VILÁG ÖSSZES TÁRSADALMÁBAN, megteremtették a prostitúciót.


Szóval nem lehet feltenni így a kérdést, mert minden ember különböző és tulajdonképpen belevetett ebbe az életbe, csak az adott társadalmi szokások az egyedi született tehetsége na és az hogy hová, milyen családba belevetett, határozza meg, hogy szellemileg mennyit képes elérni és abból mennyit, akarata által, tovább fejlődni saját utódainak hasznára.


Mert hiába születik valaki okosabbnak,mert az ősei már írástudóak voltak, vagy nagyon jó gyakorlati emberek alkotók, ha a jelenkorban falakba ütközik.


Hiába születik egy leány gyermek értelmesnek mert ősitől ezt örökölte, ha jelenkorunk vallásos maszlagjaival etetik a szülők. Vagy is az épp elmét, vallásos révülettel töltik meg.


Egyébként, magam is átéltem hasonlót. Anyám vallásos volt, de szerencsére a nevelőapám nem. Sőt még nem jártam iskolába, de megtanított olvasni, hogy kedvemre olvasni tudjam a lexikonokat és még a könyvszekrény is nyitva volt előttem.


az elsőáldozás miatt, hittanra kellett járnom és amit kérdeztem arra még válaszokat is kaptam apámtól ezzel kapcsolatban. De mint jó keresztény család imádkoztunk étkezés előtt és este lefekvés előtt-kötelező volt!


Meghalt valaki és elmentünk a temetésére amit 7 éves fejjel végig néztem, mint lapátolják rá a földet... s elgondolkodtam...


Amikor hazaértünk és ebédhez ültünk, már nem voltam hajlandó többet imádkozni. ezt megismételtem három vasárnapi ebédnél amiért ismételten elzavartak az asztaltól.Aztán bevitt apám a szobába keményen és megkérdezte miért viselkedek ilyen illetlenül.


S akkor elmondtam, hogy azt tanultam és Te is mondtad, hogy Jézus 2000 évvel ezelőtt meghalt. Mi pedig állandóan hívogatjuk még hozzá az asztalunkhoz most képzeld el milyen büdös és mocskos lehet, ha te amikor minden nap fürdetsz, azt szoktad mondani muszáj fürödni fiam, mert büdös vagy és itt nyüszítenek a kutyák ha megérzik a szagodat.

Anyám kétségbeesett hogy miket mond ez a gyerek?? A nevelőapám viszont azt mondta a gyerek ha úgy akarja, ne imádkozzon, sőt én se fogok ezentúl, mert neki van igaza.


Egyébként gazdag nemesi családba született ahol az egyik testvére pap lett, ő pedig mérnök, majd katonatiszt a háborúban.


Anyám szintén értelmiségi családból származott, de az ő anyja a nagyanyám, egy égetni való infámis, ájtatos hazug, szigorral verte bele anyámba a vallást.- Sok év alatt sikerült az elméjét kitisztíttatni nevelőapámnak.


Szóval ezért írtam azt, hogy ezt így nem lehet igazságosan megítélni, mert nagyon sok mindentől függ.

2012. jan. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

"ez nem jelenti azt hogy a nők szellemi képessége az átlagosba sorolható."

Valóban, nem ez jelenti azt, hogy a nők átlagosak.


Egyszerűen a vizsgálatok mutatják azt, hogy a nők szellemi képességei sokkal inkább átlagosak, mint a férfiaknál.

Ez azért van, mert a természet a férfiakkal kísérletezik: ők könnyebben lesznek okosak, vagy buták - aztán a buták meghalnak, az okos férfiaknak meg több utóda születik - a lányuk is okosabb lesz - így növekszik az emberiség esze átlagosan.

Ha ugyanez a nőknél is így működne, sokkal több gyerek halna meg (a buta anyja miatt), az meg nem lenne jó.

Ezért aztán a nők átlagosak - hogy mindenképpen fel tudják nevelni a gyerekeüket.


Az élettörténeted meg nem tudom, miért írtad ide. Szerinted van ennek bármilyen jelentősége ebben a kérdésben?

2012. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
70%

"Ez azért van, mert a természet a férfiakkal kísérletezik: ők könnyebben lesznek okosak, vagy buták - aztán a buták meghalnak, az okos férfiaknak meg több utóda születik - a lányuk is okosabb lesz - így növekszik az emberiség esze átlagosan. "


Áldott naivitás! Mert mit lehet erre mondani?

http://www.youtube.com/watch?v=m8fm3Z7jgWM&ob=av2e

Illetve te egy rendkívül szerencsés ember vagy, hogy nem szoktak elrángatni plázák ruhaboltjaiba vásárolni. Mert két ilyen alkalom után az emberben megerősidik az a hit, hogy vagy a ruha butít (öl és nyomorba dönt), vagy a nők között tényleg elvétve van értelmes. Mindezt mondom úgy, hogy nem akarom bántani a szebbek nemet.

Illetve ha igaz az az állítás, hogy a "természet kísérletezik a férfiakkal", akkor ebből következhet, hogy az intelligenciát meghatározó gének közül a nagyobb hatásúakaz X kromoszómán ülnek. (És ez egészen fura dolgokat vonna maga után.)

Egyébként abban igazad van, hogy a nők többségében fel tudják nevelni a gyereküket, míg egy férfi nem biztos, hogy képes lenne erre (és nem a biológiai adottságokról beszélek most), de azért ez nem ennyire sarkított. A nők között ugyanúgy, és szerintem ugyanolyan számban vannak nagyon buták, mint átlagosak, a zsenik pedig még ma is többségében a férfiak közül kerülnek ki, de ez lehet szociális okok miatt (pl. egy nő nem kutathat egész életében, ha nem akar lemondani a családról, ezért "elveszhet" a tudomány számára, legyen bármilyen zseniális). Viszont ez már csak spekuláció részemről. Nem lennék biztos abban, hogy a nők többségében közelebb állnak az átlaghoz.

2012. jan. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
26%

15/16 azt kérdezted miért írtam az élettörténetem le?


látod ez egy tipikus férfi reagálás, és egy ostoba nő jellemzője.


Példaként írtam, hogy mennyire függ a szellemünk az őseink életstílusától, illetve felvilágosultságától, a kor társadalmának ideológiájától valamint a született adottságoktól.


Én kimondottam materialista gondolkodásúnak születtem, vagy váltam a nevelés (n.apámnak köszönhetően) következtében amire még rátett egy lapáttal a kommunista éra intézeti nevelése is -anyám TBC betegsége miatt 8 évesen intézetbe kerültem - A saját alapszemélyiségem és a nevelési irányzatok, egy örök lázadóvá és örök, igazságokat kereső emberré tett.


Tehát a mindenkor akár női, akár férfiaknak a szellemi fejlődését nem a nemek különbözősége határozza meg hanem az örökletesség a család és maga a társadalom. ez képes a nőkből, csak kiszolgálókat vagy épp zseniket nevelni, mint ahogy ez képes a férfiakból is csak melósokat akik nem gondolkodnak csak dolgoznak automatikusan, vagy épp alkotó szemmű embereket kinevelni.


A nemi különbözőség az érzelmekben fejti ki a hatását. A nők 90% ban empatikusabbak amíg a férfiakból csak 30%


Ez nem csak az emberre vonatkoztatható hanem az állatvilágra is. S ez természetes.


Sajnos az emberi faj nagyon sokat ártott önmaga szellemi fejlődésének, mert túl sok emberből hiányzik az empátia, főleg az egoizmusa határoz. Vagy is ha nagyon őszintén vizsgáljuk saját fajunkat, akkor bizony korunkra se több mint gondolkodni, alkotni képes, két lábon álló,puha fülcimpájú gerinces, emlős állat. (de még a gerincessége is megkérdőjelezhető!

2012. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
21%

16/17 Szerencsésnek mondhatod magad-- olyan párod van aki szeret neked, vagy általában tetszeni-- Ez természeti adottsága egy nőnek--ettől marad férfi a férfi nemde?


Abban pedig igazad van hogy a nőknek sokkal nehezebb zsenikké válni és ez nem esetleg hanem biztos-- vagy zseninek készül, de akkor nem hoz a világra gyerekeket.

Csak számoljatok Ti okos férfi bírálók ha ti feltalálók vagytok és zsenik akkor az minek köszönhető? Annak hogy valaki otthon tálalja az ebédet, valaki kimossa a gatyátokat, valaki oda fekszik mellétek valaki kihordja és minimum 4 évig neveli a gyermeketeket, és Ti nyugodtan törhetitek a kobakotokat a másik szobában-- most ne zavarjatok jelszóval.


Az a nő viszont aki kutatni akar tervezni, feltalálni, akkor az egyetem után nem fog gyermekeket szülni két évenként... tehát ha a nők többsége a család alapításra van beállítva természetileg akkor miképp növekedne közöttük a zsenik száma?


Volt az életemben olyan életcél-- kutatás ami vagy lassabban haladt mert gyerekekkel is kellett törődnöm, vagy így utólag arra gondolok, hogy amiatt bizony nem voltam szó szerint vehető anya, mert sok időt a gyerekeimmel való foglakozásból vettem el. Erre egyébként azóta gondolok, amióta két unokámat nevelem-- hogy milyen sok mindent nem tanítottam meg saját gyerekeimnek annak idején.

2012. ápr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim válasza:
100%

Biológiai tény: ,,Egy felnőtt férfi agya átlagban 1,37 kg-ot nyom és 1,26 liter térfogatot foglal el, egy felnőtt nő agya 1,24 kg tömegű és 1,13 liter térfogatú." Viszont a nők általában jobb iskolai eredményekkel rendelkeznek. A férfiaknak pedig nagyobb az önbizalmuk, jobban el tudják adni magukat.


De ez csak az átlag. Vannak nagyon okos nők, és nagyon okos férfiak is, és ugyanúgy vannak, nagyon buta nők és férfiak is. Azt szokták mondani, hogy a nők között több az átlagos képességű, viszont a férfiak között nagyok a szélsőségek (tehát egy férfi vagy nagyon okos, vagy nagyon buta, az átlagosból van kevés).


A két nem agya másképp épül fel általában. Ez se egyetemes tény. Ugyanis az én agyam inkább a férfiakéra hasonlít, pl. inkább egy dologra koncentrálok, de az jól sikerüljön, jók a tájékozódási képességeim, vásárlás helyett inkább vmilyen tudományos cikket vagy előadást nézek meg, és ha valaki elsírja nekem a problémáját, nem a lelki tánmaszt nyújtom, hanem a probléma forrását keresem és próbálom megszüntetni.


A legjobb barátnőm pl egy zseni, tényleg :D Gépészmérnök akar lenni, és nagyon okos, kreatív, értene hozzá, érdekli. Alig tanul valamit (kicsit lustácska), de kitűnő tanuló! Szóval nem lehet általánosítani.


Viszont aki azt állítja, hogy a nők átlagban okosabbak, az biológiai tényeket hazudtol meg => nem okos ember :)

17/L

2012. jún. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

"Biológiai tény: ,,Egy felnőtt férfi agya átlagban 1,37 kg-ot nyom és 1,26 liter térfogatot foglal el, egy felnőtt nő agya 1,24 kg tömegű és 1,13 liter térfogatú." "


Az elfánté meg vagy 8 kiló, de nem félek, hogy holnap összefutok eggyel az egyetemen. (Einsteiné is állítólag átlag alatti tömegű volt rendkívül kis térfogattal. De ez lehet legenda.) A neandervölgyiek agya is jóval nagyobb volt, mint a mienk, mégsem állítható, hogy okosabbak lettek volna. (Erre persze csak közvetett bizonyítékok vannak.)

Persze tény, hogy a nők nem okosabbak (erős az egál), de ezt agytérfogatból leszűrni a frenológia nevű áltudomány berkeibe vinne minket.

2012. jún. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!