Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet házilag (spec....

Hogy lehet házilag (spec. Mérőeszközök nélkül) fiziológiás sóoldatot készíteni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
41%

Hát ha speciális mérőeszközön a mérleget értjük, akkor sehogy. Egyébként konyhai mérleggel is lehet, csak jó sokat kell csinálni, mert a konyhai mérleg tévedése mondjuk 100 gramm kimérésekor elenyésző, ami kb 10 liter fiz. sóhoz elég.

Meg ugye desztillált víz kell hozzá, amit szintén nehéz (bár nem lehetetlen) otthon előállítani, viszont talán lehet venni. (De a benzinkúton kapható ioncserélt víz nem ugyanaz).

Ha kész az oldat, akkor érdemes lesterilezni, amit kuktával meg lehet oldani.

2012. jan. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mérleg sincs itthon. Igazából vhogy úgy gondoltam, hogy pl egy csapott teáskanál sóhoz kb mennyi víz kell, hogy nagyjából fiz. sóoldatot kapjak. Nem kell tuti pontosnak lennie, csak én már nagyjából sem tudom az arányokat...
2012. jan. 23. 14:56
 3/3 anonim válasza:

Lehetetlen? Nem hinném. Térfogatmérés segítségével megoldható. 2dl desztvízhez adj 0,83 cm3 konyhasót.

Példa a gyakorlatra. Veszel 2ml-es fecskendőt, eltávolítod a dugattyút, eldugítod a kiömlő végét (ez lesz az alja). Megtöltöd pl. az 1 ml beosztásig desztvízzel (buborék ne maradjon) és óvatosan adagolod a sót hogy 1,8 és 1,9 ml beosztás között legyen a szint a de az 1,8 hoz közelebb. A 200 ml kimérését gondolom nem kell leírni. Ennyi. Ha jó a kézügyességed, szemmértéked közel fiziológiás sóoldatot kapsz.

Még annyit hozzátennék hogy a 2 ml-es fecskendőn 0,1 cm3-es, az 1 ml-es fecskendőn pedig 0,02 cm3.

2012. márc. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!