Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek? Szégyelnünk...

Mi a véleményetek? Szégyelnünk kell-e, hogy a nukleáris láncreakció egy magyar találmány?

Figyelt kérdés

2012. jan. 30. 15:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Most sokan nem fognak szeretni, de:


Ami a kérdéshez tartozik: maghasadás/fúzió amire anno rájöttek a világ egyik legjelentősebb felismerése volt, ténylegesen megváltoztatta az emberiség életét jó irányba. Az, hogy ledobtak 2 bombát is ami ilyen módon működöt az sajnálatos, de ezzel szemben az a milliónyi előny ami ebből a technológiából származik még mindig óriási.


Ami nem a kérdéshez, de az előzőek által leírthoz tartozik:


Aki az atomenergiát elutasítja, veszélyesnek titulálja és retteg, hogy meg fog halni, mert "sugárzik az atom" és e miatt be akarja záratni az atomerőműveket az egyszerűen hülye.


Az atomenergia a jelenleg ismert legtisztább, legbiztonságosabb és leginkább környezetbarátibb energiatermelő rendszer amire rámondanak mindenféle olyan dolgot, olyan érveket amik nagyjából azzal egyenlőek, hogy a mikrohullámú sütőt nem szabad használni, mert rákos lesz tőle az ember.


A alfa, béta, gamma stb. sugárzás veszélyes, ezt aláírom, de amilyen szinten az atomerőművek védve vannak, nem kell ezektől tartani egyáltalán. Illetve egy kevés egyikből sem káros, csak nem kell lenyelni(: Anno volt a kezembe cézium-137-es izotóp ami sokkal erősebben sugároz mint az urán és még... élek.

2012. jan. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem megyek bele a maghasadásba, csak egyet mondok: a fegyver nem öl, csak az ember aki meghúzza a ravaszt. Én nagyon szeretek lőni, céltáblára. Arról nem a fegyvergyártók tehetnek, hogy egyesek emberre lőnek. Az eszköz adott, de ha nem létezne, a szándék attól még meglenne. Ha az ember ölni akar, ölni fog, legfeljebb mással.


A láncreakció nagyon sok békés technológiának adott alapot. Büszkén lehet vállalni, a fenti ok miatt.

2012. jan. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nagyon elgondolkodtatóak a válaszok, köszönöm.

Mellékesnek vélem ez esetben, ha legtobb ide iróval részben más állásponton vagyok, pl. mert hiába jó a védelme a legtöbb atomerőműnek, lám, elég évszázadonként csak egy apró hiba, és súlyos következményekkel járt. Lehet, h neked nem ártott a cézium-akármi-izotóp, de akik 1986-87-ben, a Csernobili katasztrofa idején szulettek, azok legalább 20%-a (!nem kis arány!) jelentős, akár súlyos és maradandó károsodással szulettek -EGY MAGZAT, EGY BABASOKKAL ÉRZÉKENYEBB, MINT EGY FELNŐTT, tartsu kszem elott!-, legalábbis Magyarországon tudom, h ez az arány kb.; többuket személyesen is ismerem.

Ez egy ellenérvem a sok kozul.


Ettől fuggetlenul nagyon örülök a más meglátásoknak, szélesiti az én és mások látókörét e kulonbozőség is ,meg az egyuttgondolkodás is. :)


KÉREM AKÁR AZ EDDIG HOZZÁSZÓLÓKAT, AMIT MOST FOGOK IRNI, ARRA IS REAGÁLJANAK, PLÁNE ÉRDEKELNE. :) KÖSZI ELŐRE IS. :) :


Elmondom, főként miért tettem fel a kérdést. Egy fukushimai hölggyel levelezek, és érdekli a magyar kultura. Épp azon agyalok, hogy a magyar feltalálók köréből kihagyjam-e a vonatkozókat, azt'szem Teller Ede, meg Asbót Oszkár az illető feltalálók, ugye...? A lényeg, dilemmában vagyok, milyen hatást fog nála kiváltani... rontom evvel a magyarokról kialakulo képét, vagy nem... ...biztosabb, ha meg se emlitem a nukleáris magyar vonatkozásokat neki? Inkább "nyomassam" pl. Szentgyörgyi C-vitaminjának emlitését...? Vagy cakli-pakli mehet a nukleáris energiában valo érdemunkkel?

Nem tul friss a japán hölgy sokkos élménye ehhez...? Mit gondoltok? ...


Köszi mégegyszer az aktiv egyuttgondolkodást nektek, várom a további reakciokat ,foleg jelen kommentemre. :)

2012. jan. 30. 21:35
 14/18 anonim ***** válasza:
Az atombomba igenis hasznos. Neki köszönhetjük, hogy az elmúlt 65 évben nem volt nagyobb háború. Azon kívül jól jön majd, ha egy meteor neki akar menni a Földnek.
2012. jan. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megírhatod, bár én az Asbóth Oszkár helyett -akinek a neve a helikopterhez kötődik-, inkább a Szilárd Leót említeném, aki Teller Ede munkatársa volt ebben a projektben.
2012. jan. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Hirtelen Dürrenmatt:Fizikusok jutott eszembe. Amit egy ember feltalálhat, azt fel is fogják találni. Tehát ha xy feltalál valamit, és úgy dönt, hogy ezt elrejti a világ elől, mert veszélyes, 20 év múlva más fogja feltalálni.

A nukleáris láncreakció hasznos-mint minden felfedezés- és egyben veszélyes, ha rossz emberek kezébe kerül. Sajnos ez elkerülhetetlen, a kormányoknak nem kellene egy 10 éves agresszív gyerek szintjén állni, és akkor elkerülhető lenne a vérontás, de ez sosem fog változni, csupán csillapodni pár évtizedig a nagy háborúk után.

2012. jan. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Szerintem nem kell szégyelnük. Azoknak kell, akik direkt pusztításra használták fel a találmányt.


Ettől függetlenül én nem hoznám figyelmébe a japán hölgynek, már csak azért, hogy ne keltsek vele rossz emlékeket függetlenül attól, hogy minket okolna ezután, vagy sem.

2012. febr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az újabb véleményeket is.
2012. febr. 1. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!