Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti hisztek a 2012. dec.21. -i...

Ti hisztek a 2012. dec.21. -i Armageddonban?

Figyelt kérdés
En baromra nem, de ha más a velemenyed, csak ird meg nyugodtan:)
2012. jan. 31. 20:49
1 2
 11/18 anonim válasza:
A másik meg az, hogy a középkorban még azt sem tudták, hogy a föld nem lapos! A természeti katasztrófák, amikkel fenyegetőznek, arról néztem egy dokumentumfilmet, valóban létező dolgok, de azt mondták a filmben, hogy semmilyen olyan tudományos alapja nincs a dátumnak ami miatt világvégét kellene várni. Azt mondták épp ugyanannyi esély van rá, hogy ma, vagy holnap vagy 1000év múlva történik meg, mint dec 21-én. Tehát ezért én nem gondolnám, hogy aznap következik be. Én jelenleg terhes vagyok és úgy gondolom, hogy a babómat nem azért küldi a jóisten, hogy pár hónapot töltösön a földön. A másik, hogy a naptár relatív dolog, a föld egyik pontján lesz 21-e, akkor a másikon már 22, vagy valahol még csak 20. Tehát akkor hülyeség a pontos dátum. Ja és utána néztem ez ha jól tudom már a 49. világvége jóslat. Októberre is jósoltak, sőt tavaly májusra is. Csak hát ugye ezekről a dátumokról épp nem készítettek Hollywood-i agyonreklámozott filmet! Ezért nem is sokan tudtak róla, csak azok akik direkt figyelgetik az ilyen jóslatokat!
2012. febr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 PótPápuaPuapó ***** válasza:

Hogy hiszek-e a világvégében?


Persze, még a menetét is tudom! Hallgassátok hát próféciámat (vagy nézzétek meg a Brian életét.:


"és azt fogják majd rebesgetni, hogy eltűntek a dolgok. És hatalmas zűrzavar lesz, hogy hol vannak valójában a dolgok, és senki nem fogja tudni, hová lettek azok a kis bigyók, meg az a fura kis izé... raf... raffiakötő állvány, amihez hozzá voltak erősítve, és akkor majd a barát elveszíti a barátja kalapácsát és a fiatal nem fogja tudni, hogy hol vannak... már azok a dolgok, amiket apáik birtokoltak, mert apáik csak előző este rakták oda este nyolc körül."

2012. febr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
:D előzőnek!
2012. febr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A maja naptárnak azért dec. 21-én lesz vége, mert akkor lesz vége egy maja időszaknak, a baktunnak. Nekünk a naptárunkban egy év van, nekik egy baktun volt. Asszem most lesz vége a 13.-nak dec. 21-én

1 baktun = kb. 394,5 év (azt írják)

ATTÓL EZ NEM JELENT VILÁGVÉGÉT, MERT MOS LESZ VÉGE ENNEK AZ IDŐSZAKNAK

Az igazi világvége 6 milliárd év múlva lesz (azt hiszem), amikor a Nap fel fog fúvódni a fúziós "üzemanyag" elégetése miatt, és szó szerint el fogja párologtatni a Földet!

Visszatérve a majákra:

Lehet, hogy okosak, voltak, de ez a világvége egy nagy hülyeség úgy, ahogy van!

2012. febr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Én abban hiszek, hogy a 2012 című filmnek piszok profi marketingcsapata volt.
2012. febr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az Armageddonnak semmi köze nincs 2012. december 21-éhez, és senki nem is mondta, hogy van.


2012. december 21-e a maják naptárának egyik ciklusának (ez kvázi olyan, mint nálunk egy évezred, csak nem ugyanannyi ideig tart) a vége, és egy újnak a kezdete. Mint amikor a kilométeróra átfordul 12999-ről 13000-re. Mint amikor a mi időszámításunkban 2000-ben vége van a 2. évezrednek, és 2001-ben elkezdődik a 3. évezred. (Stb.)

Erre kreáltak valakik egy olyan fiktív történetet, hogy a maják ezzel a számítással azt akarták "megjövendölni", hogy valamiféle pusztító természeti csapás véget vet az emberi civilizációnak 2012. december 21-én.


Az armageddoni csata pedig egy, a Bibliában (Jelenések könyve) megjövendölt jövőbeli háború, ahol a föld minden uralkodója az összes hadseregével összegyűlik "Megiddó völgyében (görögül: Armageddon), hogy Isten ellen háborúzzon.

A világvégéhez sincs semmi köze, mert az Armageddon és a "világvége" a Bibliában két külön esemény, melyek közt kb. 1000 év telik el.


"Armageddon" tehát csak a keresztény vallás körében értelmezhető esemény, nem a "világvége" szinonimája.

Mellesleg a keresztények elutasítják mind annak a lehetőségét, hogy 2012. december 21-én világvége lesz (mivel a keresztény üdvtörténet szerint ez még nem következhet be, csak sokkal később), mind pedig annak a lehetőségét, hogy ekkor lesz az armageddoni csata (mert ahhoz, hogy erre sor kerüljön, a hitük szerint már közel 7 éve az Antikrisztus birodalmában kellene élnünk. Az ő 7 éves uralmának a végét jelenti az armageddoni csata.).

2012. máj. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
én abban hiszek hogy a maják azé josoták meg 2012 dec 21 re a világ kampecét me lehoranták a nem tom kik de szov lerohanták öket
2012. jún. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Sziasztok, el meg valaki??? Milyen volt a vilagvege? Kicsit elaludtam aznap es most ebredtem. Komolyra forditva a szot, elmehet a pi*saba aki ezt elterjesztette, aznap gondolvan hogy vege lesz a vilagnak amnyira berugtam hogy ket napig mozogni se tudtam, kosz szepen
2014. ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!